Ako si tak v poslednom období všímam, okuliare Ray-Ban sú zrejme čoraz populárnejšie. Predošlé roky si každý s obľubou kupoval a nosil aviátorky (Angelina Jolie ich stále nosí – tento štýl jej zrejme trochu “prischol”), teraz sa všetci zase zo 70-tych rokov presúvajú do 50-tych a nosia okuliare, ktorými by nepohrdla ani Marlyn Monroe (aj keď tie jej mali trochu viac “mačací” look).

ray ban wayfarer Ray Ban Wayfarer: Nestarnúce okuliare pre každého

Okuliare Ray-Ban Wayferer vlastne nie sú vôbec žiadnou novinkou, keďže sa vyrábajú už od roku 1952. Najväčší úspech zožali, keď ich mala Audrey Hepburn vo filme Raňajky u Tiffanyho (1961). Aj keď počas 70-tych rokov upadali do zabudnutia, ich znovuobjavenie v 80-tych rokoch ich vyniesli na vrchol popularity a dnes sú vnímané ako svetová klasika moderného dizajnu módy. Niet teda divu, že ich celebrity aj dnes nosia s takou obľubou.

ray ban breakfast at tiffanys Ray Ban Wayfarer: Nestarnúce okuliare pre každého

Ak chcete okuliare Ray-Ban Wayferer aj vy, mali by ste ich nájsť v každej lepšej optike so slnečnými okuliarmi. Môžete si ich objednať aj cez internet, napr. cez Nomi Glasses Services alebo cez e-Optiku.

Najlepšie je, že sú celkom unisex, takže ak ich máte vy, môžete ich kľudne požičať priateľovi – alebo naopak. Podobne si ich striedali aj Zac Efron a Vanessa Hudgens (High School Musical).

ray banvanessa zac 01 Ray Ban Wayfarer: Nestarnúce okuliare pre každého

ray banvanessa zac 02 Ray Ban Wayfarer: Nestarnúce okuliare pre každého

ray banvanessa zac 03 Ray Ban Wayfarer: Nestarnúce okuliare pre každého

ray banvanessa zac 04 Ray Ban Wayfarer: Nestarnúce okuliare pre každého

Okuliare Ray-Ban má rada aj Linsday Lohan. Častokrát sa spájajú s čiernym rockovo vyzerajúcim oblečením a to celkom oprávnene – okrem mladých hviezd ich nosili aj členovia kapely The Killers alebo Bob Dylan.

ran bay linsday 01 Ray Ban Wayfarer: Nestarnúce okuliare pre každého

ran bay linsday 02 Ray Ban Wayfarer: Nestarnúce okuliare pre každého

ran bay linsday 03 Ray Ban Wayfarer: Nestarnúce okuliare pre každého