Na tohtoročnom New York Fashion Week bolo rozhodne čo obdivovať. Okrem krásnej kolekcie Barbie vám však chceme aspoň veľmi stručne predstaviť to najdôležitejšie, čo nás bude budúcu jeseň a zimu čakať od vybraných päť módnych návrhárov z New Yorku. Na dôležité prvky v jednotlivých kolekciách podrobnejšie upozorníme vtedy, keď to bude najviac potrebné, čiže koncom tohto leta.

Koncom roka sa opäť trochu priblížime k 80. rokom a nosiť sa budú typické široké nohavice so zúženými koncami. Všeobecne však jeseň a zima od newyorkských návrhárov budú plné čiernej farby v kombinácií s výraznejšími farbami. A teda ak sa nechcete o rok stratiť v jesennej hmle, skúste trochu neónových farieb – tie okrem iného určite aj trochu zdvihnú našu pochmúrnu náladu…

Neóny Michaela Korsa

Aj keď v novej kolekcii Michaela Korsa dominuje čierna a sivé odtiene a trochu hnedej, jeho cit pre výrazné farby sa nezaprie a opäť sa prejavil. Šaty inšpirované “skutočným životom” sú bez rukávov, jednoduché, a ako som spomínala – buď v neutrálnych farbách, alebo v sýtej oranžovej či krikľavo rúžovej a zelenej. Dôležité spomenúť sú tiež lesklé opasky a topánky. Kolekcia je veľmi mestsky ladená a aj keď je skôr elegantná ako sexy, jej vyzývavosť je nepopierateľná.

new york fashion week michael kors 01 New York Fashion Week: Jeseň v (ne)typických farbách

Nejednotný Zac Posen

Jesenná kolekcia Zaca Posena pôsobí možno trochu nejednotne – obsahuje veľa rôznych prvkov a opísať ju je pomerne zložité. Nazbierné sukne, lesklé materiály, flitre, sieťované pančuchy, saténové topánky – to je len časť toho, čo v tejto “viktoriánskej” kolekcii nájdete. Miestami pôsobí až prekombinovane a ťažkopádne - ak však máte radi náročný štýl, vrstvenie a netypické kombinácie, určite sa necháte inšpirovať.

new york fashion week zac posen 02 New York Fashion Week: Jeseň v (ne)typických farbách

Oscar de la Renta – skutočný luxus

Osobne si myslím, že kolekcia Oscara de la Renta je jedna z najlepších. Je plná dopĺňajúcich sa farieb a kontrastov, luxusných a už na oko príjemných materiálov a krásnych farieb. Obsahuje trochu orientálnych prvkov, ktoré sa odrážajú na doplnkoch a zvieracích potlačiach. A nohy sú v tomto prípade jednoducho zvýraznené čiernymi silonkami. Jednoducho krása.

new york fashion week oscar de la renta 03 New York Fashion Week: Jeseň v (ne)typických farbách

Retro Marca Jacobsa

Štýl Marca Jacobsa je jednoducho geniálny. Ťažko definovať 61 modelov jedným slovom, ale v tomto prípade to ide. Podobne ako Michael Kors, aj on siahol na výrazné farby v kombinácii s čiernou a šedou. Na pančuchách a kabelkách boli použité výrazné kvetinové vzory. Nohavice sú, podobne ako celá kolekcia, inšpirované 80. rokmi, ktoré Marc Jacobs opísal ako obdobie New Yorku za “starých dobrých dní”.

new york fashion week marc jacobs 04 New York Fashion Week: Jeseň v (ne)typických farbách

DKNY predvádza typickú jeseň

Nenechajte sa však príliš znechutiť neónovými farbami – sú aj módne domy, ktoré siahnu po typických jesenných farbách ako červená a zelená, a po obľúbených prvkoch ako káro, pásiky a oxfordky. Donna Karan tak opät trafila do čierneho. Jej oblečnie však svojími “vyťahanými” svetrami určite vyhovie aj mladšiemu publiku.

new york fashion dkny 05 New York Fashion Week: Jeseň v (ne)typických farbách