Festival Cannes prišiel a odišiel a ja opäť, podobne ako pri odvzdávaní Oscarov, hodnotím, čo pekné alebo nie až tak pekné si na seba celebrity obliekli. Aj keď sa v Cannes objavilo niekoľko naozaj veľmi pekných modelov, mám tak trochu pocit, že na Oscaroch to bolo lepšie.

cannes preview Tie najlepšie šaty z festivalu Cannes 2009

Možno to bude aj tým, že odovzdávanie Oscarov je predsalen honosnejšia slánvnosť a podľa toho ju zrejme hodnotia aj celebrity. Rozhodne si však nenechajte ujsť Angelinu Jolie, Evu Longoriu a Georginu Chapman – tie predviedli, ako sa obliecť a ničím to nepokaziť.

Rachel Weisz počas filmového festivalu dvakrát stavila na zelenú a vyšlo jej to perfektne. K ihličnanovo-zelenej zvolila doplnky strieborné, k hráškovo-zelenej zlaté. Vyhráva v oboch prípadoch!

cannes rachel weisz Tie najlepšie šaty z festivalu Cannes 2009

cannes rachel weis 02 Tie najlepšie šaty z festivalu Cannes 2009

Pri Angeline Jolie sa zase nikdy nemôžeme pomýliť, pokiaľ ide o výber farby – béžová a čierna sú jej obľúbené neutrály, ktorých sa asi nikdy nevzdá. Rada tiež ostáva verná voľným padavým materiálom a veľkým rozparkom; napokon, ešte stále má čo ukázať a nebudú to len lodičky od Christiana Louboutina.

cannes angelina jolie 01 Tie najlepšie šaty z festivalu Cannes 2009

cannes angelina jolie 02 Tie najlepšie šaty z festivalu Cannes 2009

Ak tieto šaty od Versaceho neboli za celý festival najospevovanejšie, tak potom už snáď žiadne. Eva Longoria v nich zožala úspech a mala aj prečo – sedia jej, vyzerá v nich dobre a robia ju krásnu. Niet čo dodať.

cannes eva longoria atelier versace 01 Tie najlepšie šaty z festivalu Cannes 2009

cannes eva longoria atelier versace 02 Tie najlepšie šaty z festivalu Cannes 2009

Napriek tomu, že Evangeline Lilly mohla zvoliť lepší účes alebo aj topánky, jednoduchosť jej šiat ma neskutočne uchvacuje. Tiež si nepamätám, ktorej celebrite táto farba ide tak dobre, ako Lily.

cannes evangeline lily Tie najlepšie šaty z festivalu Cannes 2009

Vo vlastnom dizajne po červených kobercoch kráčala aj návrhárka Donatella Versace. Napriek jej veku a častokrát veľmi zle vybranému oblečeniu podľa mňa trafila do čierneho.

cannes donatella versace Tie najlepšie šaty z festivalu Cannes 2009

Eva Herzigová zvolila šaty od Dolce & Gabbana a podľa viacerých zdrojov tak stavila na svoju obľúbenú značku. Šaty jej pristanú, náhrdelník ticho závidím, no nemôžem povedať, že by išlo o top šaty, čo sme mohli počas necelých dvoch dýždňov vidieť.

cannes eva herzigova dolce gabbana Tie najlepšie šaty z festivalu Cannes 2009

Sami však určite zhodnotíte, že v šatoch od Versaceho to lepšie byť nemohlo. Teda, až na tie ružové topánky, ktoré to celé priam zničili. Hotový hurikán!

cannes eva herzigova 02 Tie najlepšie šaty z festivalu Cannes 2009

To, že máme radi Chanel, ste si bez pochýb všimli. Občas sú však aj také kúsky oblečenia, ktoré by radšej celebrity mali nechať na mólach. Podobne je to aj u Diane Kruger. Pripomína mi vianočnú salónku, chýba jej len niečo trochu strieborné…

cannes diane kruger chanel Tie najlepšie šaty z festivalu Cannes 2009

Krásna Cate Blanchett podľa farby nasledovala Angelinu Jolie, podľa štýlu asi elfské princezné. Jej šaty z dielne Armani Privé naozaj pôsobia trochu rozprávkovo – asi kvôli jemnému vlnivému riaseniu.

cannes cate blanchett armani prive Tie najlepšie šaty z festivalu Cannes 2009

Ak v zlatom, tak štýlovo – musíte uznať, že Georgine Chapman sa tento look naozaj dobre podaril. V šatoch od Marchesa vyzerá nadpozemsky krásne a to od hlavy po päty. Jedny z mojich najobľúbenejších šiat, čo som z Cannes videla.

cannes georgina chapman marchesa Tie najlepšie šaty z festivalu Cannes 2009

Claudia Schiffer stavila na čiernu klasiku. Páči sa mi jednoduchosť, neprehnala to ani šperkami. Ale opäť to nie je nič, nad čím by som zhíkla.

cannes claudia schiffer 470x772 Tie najlepšie šaty z festivalu Cannes 2009

Možno ma niektorí za najbližšiu vetu nebudú mať radi, no šaty Paris Hilton sa mi pre tento raz páčia. V tomto prípade by som jej dokonca povolila aj čelenku na vlasoch. Akurát že Paris občas zabúda, že menej je viac…

cannes paris hilton Tie najlepšie šaty z festivalu Cannes 2009

Druhý raz to však Paris vyšlo lepšie. Opäť by som je síce dala aspoň ten náhrdelník dolu, ale inak jej šaty veľmi pristanú.

cannes paris hilton 02 Tie najlepšie šaty z festivalu Cannes 2009

Svoj štýl výborne vystihla Dita von Teese – ale koniec-koncov, mohla by sa ona niekedy pomýliť? Polopriesvitné šaty Jean Paul Gaultiera jej náramne pristanú a práve ona ako jedna z mála si aj niečo podobné naozaj môže dovoliť.

cannes dita von teese jean paul gaultier Tie najlepšie šaty z festivalu Cannes 2009

Šaty Penelope Cruz mi mierne pripomínajú šaty, ktoré si na Oscarov obliekla Natalie Portman. Šaty sú rovnako popreplietané a zdobené glitrami. Napriek tomu, že farba sa mi na Penelope páči, jej oscarové šaty stáli za viac.

cannes penelope cruz Tie najlepšie šaty z festivalu Cannes 2009

Priznám sa, že netuším, kto je Phoebe Price, ale nie som si istá, či to vlastne vôbec vedieť chcem. Jej šaty mi z neurčitých dôvodov pripomínajú cirkusantské vystúpenia. Menej ozdôb, Phoebe, menej ozdôb!

cannes phoebe price Tie najlepšie šaty z festivalu Cannes 2009

Mariah Carey je na tom síce citeľne lepšie ako Phoebe Price, ale aj tak je to priemer. Napriek tomu sa mi páči jednoduchosť, ktorá je občas u Mariah mierne nepredvídateľná a nie tak samozrejmá.

cannes mariah carey Tie najlepšie šaty z festivalu Cannes 2009

Jednen z najnovších módnych výstrelkov dôverne predviedla Hilary Swank: krátka sukňa – dlhá vlečka. A musím uznať, že vrch šiat sa mi páči, no čím nižšie idem pohľadom, o to menej… Tieto šaty pôsobia mierne nevyvážene. Predsalen im chýba dlhá sukňa.

cannes hilary swank Tie najlepšie šaty z festivalu Cannes 2009