Ako si tak všímam, posledné trendy v móde sú vcelku výrazné. Prednedávnom to boli leopardie legíny, teraz skôr lesklé legíny ako také, Ray-Bany medzičasom ovládli svet a dokonca aj Vogue začalo považovať nosenie pančúch na vrchu odevov za “normálnu” vec.

Preto ma asi tak ani neprekvapil najnovší módny úlovok, na ktorý som malou zhodou náhod natrafila. Zatiaľ nejde o trend. Ale veľmi by ma potešilo, keby sa to zmenilo. O čom to teda vlastne stále rozprávam? O stajlových reťaziach značky A(r)mor. Tak, ako sa doteraz nosili retiazky na krku, rukách a nohách, tak sa ich snaží malá značka presadiť nosiť na tele. Aké jednoduché, však?

armor sperky 01 A(r)mor  štýlové reťaze na telo

Jediný problém je, že sa predávajú len na internete cez stránku Etsy.com (stránka s ručne robenými vecami, doplnkami, oblečením od amatérskych dizajnérov z celého sveta; nájdete tam ale nespočetné množstvo krásnych vecí). Druhý problém je ich cena – najnižšia cena je $95 (67 €), navyššia $200 (140 €).

Na vec sa však dá pozrieť aj z dobrej stránky – podoboné reťaze nájdete prakticky v hocijakom železiarstve za pár korún. Ak k nim chcete pridať niečo extra, zájdite do obchodu Da Vinci v Auparku, urobte z toho malý víkendový projekt a zaujímavý doplnok je na svete. Stačí zobrať krajčírsky meter a dobre sa odmerať – potom už len spraviť malý nákup.

Reťaze by som odporučila nosiť k jednoduchým veciam – na tričká s krátkym rukávom alebo aj korzetové topy, aby doplnok viac vynikol. Fantázii sa však medze nekladú a je na vás, ako si ho na seba oblečiete. Myslím, že v každom prípade budete originálna a veľa podobných doplnkov u nás na ulici len tak ľahko nenájdete.

Inšpirovať sa môžete obrázkami v pokračovaní článku či na samotnej stránke A(r)mor a ušetriť tak zopár korún, alebo si naopak ušetriť námahu a čas a kúpiť ich cez stránku Etsy.com. Na platbu budete potrebovať platobnú kartu s povolenými prevodmi cez internet registrovanú zároveň v platobnom systéme PayPal.

armor sperky 02 A(r)mor  štýlové reťaze na telo

armor sperky 03 A(r)mor  štýlové reťaze na telo

armor sperky 03 lupa A(r)mor  štýlové reťaze na telo

armor sperky 04 lupa detial A(r)mor  štýlové reťaze na telo

armor sperky 05 jade A(r)mor  štýlové reťaze na telo

armor sperky 06 miko 470x353 A(r)mor  štýlové reťaze na telo

armor sperky 07 rei A(r)mor  štýlové reťaze na telo

armor sperky 08 sasha 470x352 A(r)mor  štýlové reťaze na telo

armor sperky 09 toro 470x352 A(r)mor  štýlové reťaze na telo

armor sperky 10 toro model A(r)mor  štýlové reťaze na telo