oriflame calm down face cream avene antirouge cream rich Krémy na červené žilky na tvári

Mám známu, ktorá sa v poslednej dobe začala mať problém s červenými žilkami na lícach a trochu aj na nose. Nie je to práve najpríjemnejší estetický problém a keďže príliš nenosí make-up, červené žilky sú o to viditeľnejšie. Samozrejme, nestiho to dôjsť do takého zlého štádia, aby to bola prvá vec, ktorú si na nej človek všimne. Keď sa tomu však môže pomôcť, tak prečo nie, však?

Ako som si na internete vyhlľadávala tento problém, dočítala som sa, že ide o ochorenie pokožky u nás známe len v latinčine ako rosacea, češtine růžovka. Týka sa väčšinou ľudí nad 30 rokov, rovnako ženy aj mužov.

Jeden zo spôsobov, ako sa tohto ochorenia, či červených žiliek zbaviť je jednoduchý laserový zákrok. Ako som sa však dozvedela, ani ten nemá trvalý efekt a vydrží zhruba tri roky.

Spomínaná známa sa však rozhodla riešiť to najskôr krémami. A mala celkom šťastie, pretože hneď prvý jej výborne zabral: Calm Down Face Cream od Oriflame. Jemné vejárikovité žilky sa postupne akoby rozpustili a farba sa zredukovala takmer na pôvodnú. Keby som to nevidela, neverím.

Za zlepšenie pravdepodobne môže zložka menom phytotonine, ktorá posilňuje vlásočnicové steny a redukuje ich priepustnosť. Tým sa zlepšuje obeh v žilkách. Odporúča sa dokonca na kruhy pod očami, opuchnuté oči či ťažké nohy. Viac si o tejto zložne môžete prečítať tu.

Ďalší výrobok na našom trhu, ktorý je na toto ochorenie pleti, som našla krém od značky Avéne s názvom Antirougeurs Cream Rich (mali by ste ho nájsť bežne v lekárniach v cene od 17-21 €). Či funguje naozaj aj tento, neviem, ale snáď sa oplatí vyskúšať. Mne to síce ešte zhruba najbližších 10 rokov nehrozí, ale úprimne — dúfam, že ani nebude.