Je bežné ráno, bežného dňa. Niekto si dáva rannú kávu, niekto číta dennú tlač, ale my sme iné. Našou rannou dávkou kofeínu je nový post na the Sartorialist, Garance Doré, Sea of Shoes a mnoho mnoho iných estetických vzprúh do nového dňa.

TOMMY 8 Tommy Ton na Olympe

Ja však chcem spomenúť hlavne jeden – Jak & Jil blog a s ním spojené meno Tommy Ton, meno mladíka z Oakvillu, kde stále žije so svojími rodičmi. Pretože ak vám mená Scott Schuman, Elin Kling, Jane Aldridge, Sussana Lau niečo málo hovoria musíte spoznať aj tohoto sympatického introvertne pôsobiaceho mladého muža, ktorého blog je momentálne nominovaný ako fashion blog časopisom Dazed & Confused a jeho prvá samostatná výstava za podpory Lane Crawford mala nesmierne veľkolepý ohlas. To sú úspechy hovoriace samé za seba, nakoľko Tommyho prvý post sa datuje na 27 septembra 2008 a jeho počet zhliadnutí na 25000 za deň, čo sú len dáta a jeho vystihuje obraz – fotografia – stotina života zachytená v jedinom pominuteľnom momente.

Jeho ateliérom je ulica, nie však ulica ako taká. Jeho ulica je miestom činu. Ako správny stalker číha na každom rohu, aby v správnom okamžiku zachytil niečo, čo mnohým počas fashion weekov uniká. Zachycuje Giovannu Battagliu ako fajčí cigaretu v očakavaní niekoho známeho, Oliviera Zahma ako sa ponáhľa parkom a za ním poskakuje jeho malá dcérka Asia, Garance Doré kráčajúca cez prechod pre chodcov s fotoaparátom zaveseným ako vždy na krku, Carine Roitfeld s dcérou Juliou ako sa zabávaju v družnej debate s Mariom Testinom. A k tomu nespočítateľné množstvo detailných záberov topánok, objektu vášne-fetišu.

Je chlapcom, čo si vysníval svoj módny sen a žije v jeho realite. Je mužom vášne, momentu a detailu. To je Tommy Ton – 25-ročný na Olympe medzi “bohmi”, čo nám ukazujú, aký úžasne rôznorodý je svet módy a život okolo nej.

TOMMY 7 Tommy Ton na Olympe

TOMMY 6 Tommy Ton na Olympe

TOMMY 10 Tommy Ton na Olympe

TOMMY 3 Tommy Ton na Olympe

TOMMY 4 Tommy Ton na Olympe

TOMMY 14 Tommy Ton na Olympe

TOMMY 13 Tommy Ton na Olympe