V zime je naša pokožka vystavená nadmernému vysušovaniu, teplotným šokom a nedostatku slniečka a čerstvého vzduchu. Práve v tomto období je potrebné sa o pokožku cielene starať a to v podobe výživných a hydratačných krémov, dôkladného čistenia pokožky a v neposlednej rade pravidelným používaním masiek — či už čistiacich, regeneračných, hydratačných, rozjasňujúcich alebo vyhladzujúcich.

Masku nanášame na vyčistenú pleť, aby mohla plnohodnotne absorbovať všetky vitamíny a živiny, ktoré obsahuje. Vždy si dobre prečítajte informácie, ktoré sú o maske uvedené a dodržujte spôsob nanášania a čas pôsobenia.  Nie vždy platí: “čím dlhšie tým lepšie”.

Pokiaľ nie je na produkte uvedené inak, väčšinou masku nanášame v jemnej vrstve a vyhýbame sa očnému okoliu (pri niektorým maskách sa vyhýbame aj okoliu úst).

Otestovala som pre vás nižšie uvedené masky a dúfam, že vám takto pomôžem vybrať si tú správnu pre vás.

The Body Shop — Tea Tree Oil Face Mask – Dezinfekčná a čistiaca maska

TBS Tea Tree Testovali sme: Masky na pleťV malom zelenom tégliku sa nachádza rovnako zelená, príjemne voniaca  maska hodvábnej textúry, ktorá má silne dezinfekčný a čistiaci účinok, nakoľko obsahuje olejček z Tea Tree (známy ako čajovníkový olej). Maska sa nanáša v jemnej vrstve, preto sa nemusíte báť, že vám téglik vydrží krátko. Maska nezasychá a po uplynutí doby pôsobenia sa jednoducho zmyje vlažnou vodou.

AB balance 1 Testovali sme: Masky na pleť

Ako alternatívu môžete použiť masku AB – BalanceČistiaca Tea Tree Maska, ktorá má podobné účinky.

The Body Shop – Warming Mineral Mask – Samohrejivá čistiaca maska na otvorenie pórov

TBS Warming Mineral Mask1 Testovali sme: Masky na pleťV tube nájdete hutnú sivo bielu masku, ktorú nanášate na pleť krúživými pohybmi. Maska je samohrejivá, v dôsledku čoho dopomáha lepšie prekrviť pokožku pleti a zároveň pomáha otvoriť póry pre ich dôkladnejšie prečistenie. Po uplynutí doby pôsobenia ju jednoducho zmyjete vlažnou vodou.Garnier1 Testovali sme: Masky na pleť

Ako alternatívu môžete použiť masku Garnier — Pure — Samohrejivá pleťová maska, ktorá má podobné účinky. Masku zoženiete v bežnom hypermarkete.

Ahava – Purifying Mud Mask – Čistiaca bahenná maska

AHAVA bahenná1 Testovali sme: Masky na pleťV tube nájdete sivo hnedú bahennú masku výrazne hutnej konzistencie, ktorú v tenkej vrstve nanášate na pleť. Maska po pár minútach úplne zaschne a zmení farbu na bielu. V miestach, kde máte zmiešanú pokožku a trápia vás rozšírené póry, nadmerný maz alebo čierne bodky, sa začnú na maske doslova objavovať viditeľné mastné bodky – jedná sa o prebytočný maz z pórov, ktorý je zaschnutou bahennou maskou absorbovaný a rozptílený. Po uplynutí doby pôsobenia masku zmyjete vlažnou vodou (dá to trošku zabrať, ale stojí to za to). Masku zoženiete vo vybraných lekárniach.Kawar bahenná Testovali sme: Masky na pleť

Ako alternatívu môžete použiť masku Kawar — Facial Mask s Aloe Vera, ktorá má rovnaké účinky (masku zoženiete v bežnom hypermarkete).

AB — Pleťová maska s gáfrom a zinkom — Sťahujúca čistiaca maska

AB gafrova Testovali sme: Masky na pleťV belasej tube nájdete výrazne voniacu bielu, hutnú masku, ktorá ma silne sťahujúce účinky vďaka gáfru a čistiace účinky vďaka zinku. Masku nanášate v jemnej vrstve, ktorá po určitej dobe úplne zaschne a pocítite silný sťahujúci účinok. Masku je ideálne použiť po dôkladnom vyčistení pórov ako záverečnú starostlivosť aby sa póry krásne stiahli. Po uplynutí doby pôsobenia masku zmyjete vlažnou vodou (taktiež to dá riadne zabrať) a nakoľko maska zanecháva na pleti pocit vysušenia, je dobré použiť na záver krém na tvár. Masku zoženiete v bežnom hypermarkete.

Bioderma – Sensibio Mask – Maska so silným hydratačným účinkom

Bioderma 1 Testovali sme: Masky na pleťV bielej tube nájdete neskutočne príjemnú, jemnú a hebkú konzistenciu masky, ktorá je určená na výraznú hydratáciu pleti. Maska je neparfémovaná a je určená pre citlivú a podráždeňú pleť a neupcháva póry. Masku môžete použiť dvojitým spôsobom. Buď masku nanesiete v jemnej vrstve na pleť a po desiatich minútach zotriete zbytky masky vatovým tampónom, alebo masku nanesiete na pleť pred spaním v silnejšej vrstve a necháte pôsobiť celú noc. Ráno pleť vyčistíte bežným spôsobom ako každé ráno. Masku zoženiete vo vybraných lekárňach.

Balea – Peel Off Maske – Hĺbkovo čistiaca zlupovacia maska

V kapsičke nájdete priesvitnú, lepkavú masku výraznej arómy, ktorá obsahuje hamamelis a jantárový extrakt. Masku nanesiete v tenkej vrstve na pleť. Maska po určitej dobe úplne zaschne a zmení farbu. Keď je maska úplne suchá, opatrne ju stiahnete z pleti a tým odstránite z pleti prebytočný maz, odumreté častice a nečistoty. Masku zoženiete v sieti drogérií DM.

AB mandlova Testovali sme: Masky na pleťPre výživu pleti môžete použiť masku AB – Natural – Výživná mandľová maska. Pre rozjasnenie pleti môžete použiť masku Doliva – olivová rozjasňujúca pleťová maska. Obidve masky sa nanášajú v jemnej vrstve na vyčistenú pleť. Po uplynutí doby pôsobenia masku zmyjete vlažnou vodou. Masky zoženiete v bežnom hypermarkete.