Do redakcie sme dostali otázku týkajúcu sa problému zelektrizovaných vlasov. Je to problém, ktorý mnohé ženy trápi aj počas celého roka. V článku ponúkame naše rady, ale ak máte máte skúsenosť aj vy, neváhajte ich napísať do sekcie komentárov.

Mail od čitateľky:

V zime mám opakovane jeden problém, ktorý mi mimoriadne lezie na nervy a Vy (alebo čitateľky) by ste možno vedeli o nejakom triku. Elektrizujú mi vlasy a absolútne neviem, čo s tým môžem robiť. Vraj na to sú nejaké špeciálne spreje, ale ja si, pravdupovediac, nie som ochotná dávať na vlasy niečo ďalšie (po šampóne, balzame a vosku), hlavne, keď si vlasy musím umývať každý druhý deň, sa mi to zdá ako zbytočne zaťažujúce. Fungoval by na to, napríklad, lak na vlasy (namiesto vosku)? – Petra

Ak aj vaše vlasy trápi nadmerná statická elektrika, majte na pamäti zopár vecí:

  • Ak je to možné, v zime nenoste čapice. Umelé vlákna a prímesy môžu v prípade obliekania a vyzliekania čapice spôsobiť trenie o vlasy a elektrika je na svete. Dbajte na to, aby čiapka bola vyrobená z čisto prírodných materiálov (vlna, bavlna a pod.).
  • Podobne je to s umelohmotnými hrebeňmi: zbavte sa ich a vymeňte za drevené, no odporúča sa aj kovový hrebeň, na ktorom za náboje “vybijú”.
  • Elektrizovanie môže spôsobovať aj prebytok prípravkov vo vlasoch. Odporúčam vyberať šetrné prípravky a so stylingovými to príliš nepreháňať.
  • Táto “diagnóza” je najviac typická pre jemné a ľahké vlasy: trochu ich môžete preto “zaťažiť” napríklad penou na vlasy hneď po umytí (napríklad namiesto vosku), ktorá zároveň vlasy nezlepí a nemastí.
  • Statická elektrika sa tvorí najviac v suchých vlasoch. Je preto potrebné, aby boli čo najviac vyživené kondicionérom alebo maskou. Je dobré tiež zvážiť nezmývateľný kondicionér.
  • Inou náhradou sú samozrejme špeciálne prípravky; na zelektrizované vlasy je napríklad priamo výrobok got2b Sparkling, osobne však odporúčam fixačný gél na vlasy L’Oréal Invisi Fix. Ten by mal zarovnať každý neposlušný vlas.
  • Netreba zabúdať ani na vonkajšie prostredie — v miestnosti, v ktorej sa nachádzate, udržujte vlhký vzduch. Ak bude suchý, bude sucho aj vo vašich vlasoch a elektrika v nich tak vznikne ľahšie.
  • Rýchla pomoc je dostupná takmer všade, je však skôr len dočasná: stačí si prejsť vlasy navlhčenou rukou a elektrika by sa mala okamžite vytratiť.

Máte iné alebo dobre vyskúšanú radu? Napíšte do komentárov pod článkom!