Priznám sa, že už dlho ma tak hrozne nič neoslovilo, ako posledná zimná kolekcia topánok od Baťu. Neboli zlé, ale všetky (až na pár výnimiek) modely tak veľmi klasické, že to bolo až nudné.  Tie síce ešte stále v obchodoch nájdete, no dobrá správa je tá, že v Baťovi sa už zjarieva a nová kolekcia je už v obchodoch.

bata kolekcia jar 2010 Do Baťu konečne prišla jarná kolekcia!

Prvé teplé mesiace Baťa pre tento raz ponáša naozaj ležérne a to konkrétne vo veľkej športovo-ladenej kolekcii. Či už ide o samotné tenisky — kožené alebo typu allstar – alebo topánky na opätku, všetky sú pomerne farebne ladené a majú v sebe určitý podtón, ktorý mi pripomína mliečne a zmrzlinové bary v USA počas 50. rokov… ide o veselú a možno mierne retro kolekciu, ktorá je zároveň nesmierne aktuálna a mestská.

V podobnej a hádam ešte sladšej podobe sú nové lodičky typu merydžejn s otvorenou špičkou a rôzne sandálovité topánky. Podobne aj balerínky, ktoré majú peknú kvetinkovú podošvu. Celkom dobrou voľbou by ale mohli byť aj obyčajné lodičky, ktoré sú na primerane vysokom opätku, ktorý by mohlo vyhovovať aj na denné bežné nosenie. Majú ich v klasickej čiernej a príjemnej staroružovej za 23 eur, čo tiež nie je najhoršia cena.

Celú jarnú kolekciu si môžete pozrieť na stránkach predajní Baťa.

bata jarna kolekcia 2010 01 Do Baťu konečne prišla jarná kolekcia!

Športovo-mestská obuv od 39,90 - 59,90 eur.

bata jarna kolekcia 2010 02 Do Baťu konečne prišla jarná kolekcia!

Klasické dámske lodičky za 22,90.

bata jarna kolekcia 2010 03 Do Baťu konečne prišla jarná kolekcia!

Balerínky za 22,90 a 39,90, topánky na opätku od 49,90-59,90.

Foto: Baťa