Keď príde na starostlivosť o vlasy, musím povedať, že si na ňu vo väčšej miere potrpím, ale v rámci výrobkov prakticky spokojne ostávam pri voľne dostupných prípravkoch z drogérie. S výsledkom musím byť spokojná a ak nie som, “problém” riešim len vtedy skúšaním niečoho iného.

loreal syoss LOréal Elséve Color Vive vs. Syoss Color (Doplnené infomácie)

Inak povedané, posledných zhruba päť rokov som používala L’Oréal Eléseve Color Vive na farbené vlasy a musím povedať, že spokojne a bez problémov. Ak si pravidelne farbíte vlasy, čo je u mňa zhruba raz za dva mesiace, istotne viete, že na začiatku sú krásne lesklé, no postupom času začnú byť suché a bez lesku. Prípravky na farbené vlasy sú v tomto prípade nutnosť. Ak ich používate, z vlastnej skúsenosti môžem povedať, že sa nemusíte obávať žiadnej vlasovej katastrofy.

Výrobky L’Oréal Eléseve Color Vive som mala vyskúšané takmer všetky (až na olej v spreji na oživenie farby). Šampón a kondicionér boli používané pri každom umytí, raz za týždeň-dva aj vlasová maska, ktorú som naozaj milovala. Vlasy po nej ostávajú naozaj jemné a žiarivé. O nič horšie na tom nie je ani kúra v podobe štyroch tubičiek, ktorá pri oživovaní vlasov pôsobí naozaj zázračne hlavne vo chvíľach, keď sa rozhodnete s farbením vlasov skončiť a po zhruba štyroch mesiacoch bez farbenia ich máte suché, bez lesku a zničené.

Po naozaj dlhej dobe používania týchto prípravkov, s ktorými som bola spokojná, som ale chcela zmenu. Čiastočne som asi ostala ovplyvnená reklamou na nové vlasové produkty Syoss a keďže nestoja o nič viac, rozhodla som sa vyskúšať.

Keďže sa mi ako prvý minul kondicionér, kúpila som ten. S výsledkom som bola spokojná okamžite po prvom použití. Bol asi taký, ako keby som si na vlasy dala masku a sérum na intenzívnu starostlivosť od L’Oréalu naraz. Vlasy ostali neskutočne jemné, ohromne lesklé, priam ako z reklamy.

Podobne dobrý pocit som mala zo šampónu, ktorý je o dosť redší, na ako som bola zvyknutá, no pre mňa je dosť podstatná pena, ktorej sa aj z menšieho množstva vytvorí dostatočné množstvo na umytie vlasov. Masku som zatiaľ neskúšala, lebo som nemala vôbec žiadnu potrebu. Ako som spomínala, vlasy mám naozaj jemné, hebké a lesklé.

Čo ma však v konečnom dôsledku prekvapilo je aj cena v pomere ku množstvu. Pri poslednej návšteve drogérie som si vlastne celkom náhodou všimla, že výrobky Syoss vychádzajú lacnejšie ako od L’Oréalu. Taktiež mi vyhovuje pollitrové balenie. Nerada si robím šampónové zásoby, no myslieť na to, že mi dochádza kondicionér, sa mi tiež nechce stále myslieť.

Ako pripomienku som dostala, aby som sa uistila, či výrobky neobsahujú silikón (a ani nič iné končiace sa koncovkou “-cone”). Čo sa šampónu a kondicionéru na farbené vlasy týka, v zložení sa nič silikónové neuvádza. Silikón v prípravkoch na vlasy má síce tendenciu ochraňovať ich pred horúcim vzduchom, keďže “uzatvára” vlasové vlákno a vytvára na ňom tenký film, ktorý vlas obopína. Podrobné a celkom overené informácie o tom, čo môže vo vlasových prípravkoch narobiť, nemám, ale ako som sa dočítala, výsledkom býva síce pekný lesk, no na druhej strane vypadávanie vlasov a ich stenčovanie, nehovoriac o tom, že postupne nie sú schopné absorbovať žiadne “vyživujúce” (v úvodzovkách preto, lebo vlas je aj tak mŕtve tkanivo) látky. Podobne je to s farbením vlasov, ktoré pri dlhodobom používaní šampónov so silikónom nie sú schopné prijať farbiace zložky.

Dobrou správou a vysvetlením lesku vďaka kondicionéru je pravdepodobne obsah panthenolu. Ide o látku ľahko priepustnú do štruktúry vlasu, ktorá povrch vyrovnáva a lubrikuje. A ako som už spomenula, výrobok minimálne na mne funguje zázračne. Mám pocit, že k maske sa takto asi ani nedostanem, ale pri Syosse asi nejakú dobu určite zotrvám.

Doplnené infomácie: Vďaka komentáru som sa na zloženie šampónu pozerela ešte raz a potvrdzujem, že napokon predsa obsahuje zložku dimethicone, ktorý sa zaraďuje pod skupinu silikónov. To, že je šampón dobrý, na tom nič nemení, ale používam ho len krátko a viac asi nebudem, keďže si vlasy farbím a ako som sa dočítala, po dlhodobom styku so silikónmi vlasy majú tendenciu farebné pigmenty neprijímať. Za prípadné nedorozumenie sa ospravedlňujem. (Kondicionér dimethicone neobsahuje.)

syoss LOréal Elséve Color Vive vs. Syoss Color (Doplnené infomácie)

loreal elseve LOréal Elséve Color Vive vs. Syoss Color (Doplnené infomácie)