domaca maska Tip dňa: Domáca maska na suchú pleť a upchaté póryPoslednú sobotu večer som sa chystala do mesta a chytala ma panika, pretože moja pleť ešte nikdy nebola taká šupinatá a suchá, ako teraz. Nech som ju posledné dni krémovala hydratačným krémom, ako som chcela, nič nepomáhalo. Pod mejkapom šupinky “vyskakujú” von a je to snáď ešte horšie, ako bez neho.

Jasným riešením, ktoré mi napadlo, bol píling, malo to však háčik — ponáhľala som sa, doma žiadny nebol a na obchod som už nemala čas. Riešenie som našla v kuchyni: a bolo neskutočne dobré!

Pleť som potrebovala maximálne hydratovať, zjemniť, ukľudniť a zbaviť sa šupiniek. Ako vyzeral môj píling po domácky? Stačili dve lyžičky medu, jedna lyžička extra panenského olivového oleja a trochu krupice a kryštálového cukru. Ak chcete píling jemnejší, odporúčam krupicu — cukru som aj ja použila len málo.

Po zmiešaní dostanete hustú emulziu, ktorá vytvorí samostatnú hutnú hmotu. (Pripomína skoro až plastelínu, pretože olej ju bude oddeľovať od povrchu nádoby, v ktorej ju miešate.) Zmes stačí naniesť na tvár, jemne ju očistiť a zmyť obyčajnou vodou. Pokožka ostane nesmierne jemná, pružná a zbavená šupín.

Na krátku chvíľu budete mať možno mierne mastný pocit, ale olej sa do pokožky vsiakne v priebehu pár minút. Ak si pílingu urobíte viacej, nie je žiadny problém použiť ho aj na telo. Skúsila som, všetko dopadlo podľa predstáv. Dokonca som ostala spokojnejšia, ako po mnohcých pílingových géloch a maskách!

Pokiaľ nemáte problém s dehydrovanou a šupinatou pleťou, ale upchatými pórmi, namiesto olivového oleja vytlačte k medu a krupici (alebo cukru) za čajovú lyžičku citrónu. Kyselina citrónová póry sťahuje, zatiaľčo med pokožku upokojuje a krupica ju prekrví a prečistí.

Robíte si domáce masky pravidelne? Dajte nám vedieť aké. Ak využijete rady v článku, určite mi dajte vedieť, aký bol výsledok.

Foto: Getty