Každá žena má svoju obľúbenú riasenku (ak nie, tak sa ju aspoň snaží nájsť) a vždy z nej a hlavne zo svojich rias chce vyťažiť maximum. Jednoduché triky ale mnohokrát nespočívajú v značke (dôležité je zloženie a kefka — aj tie však každému vyhovujú iné), skôr len v používaní a v starostlivosti. Zopár jednoduchých tipov vám pomôže dostať z vašej riasenky maximum.

  1. Ak nechcete, aby riasenka rýchlo vyschla, pri otváraní nehýbte kefkou vnútri tuby. Čím viac vzduchu bude vnútri, o to skôr sa stane suchá a bude sa olupovať z mihalníc.
  2. Chcete perfektnú aplikáciu? Pred použitím riasenky kefku jemne obtrite o papierový obrúsok. Nadbytočné množstvo sa tak o ňu zachytí a kefka tak poskytne presnejšie a rovnomernejšie nanesenie.
  3. Zaobstarajte si dobré kliešte na riasy. Sú základom pre pekné vytočené riasy a radikálne menia ich tvar. Stačiť vám budú aj klasické kovové, no dobrou voľbou sú aj elektrické. Určite však nezabudnite kliešte použiť pred nanesením riasenky — po jej nanesení sa môžu polámať alebo vypadať. Postupne kliešte stláčajte od korienkom ku končekom. Gumičky nezabudnite pravidelne vymeniť.
  4. Riasenku nanášajte criss-cross pohybom odspodu po končeky.
  5. Optimálny čas na vymenenie maskary sú 4 mesiace. Viac ako pol roka sa riasenku používať neodporúča, teda pokiaľ chcete predísť oftalmologickým ochoreniam.
  6. Ak riasenka začína byť suchá skôr, ako by ste si želali, životnosť jej o pár dní môžete predĺžiť nasledovne: pred použitím ju nechajte minútu-dve pod horúcou tečúcou vodou. Obsah sa zohreje a nanášanie bude znateľne jednoduchšie.
  7. Stáva sa vám, že sa riasenka dostane na viečka alebo okolie očí? Ak tomu chcete predísť, priložte (napríklad pod spodné riasy) papierový obrúsok. Ak ňou pokožku aj tak zašpiníte, najlepšie je namočiť vatovú tyčinku a jemne priložiť.