Vlasy si farbím už veľmi dlhú dobu, možno dlhšie, ako by som si aj chcela priznať. Faktom však je, že som si ich pred pár rokmi farbila na čierno (žiadne emo, skôr dlhodobá zmena) no po pár rokoch som sa rozhodla vrátiť sa späť k hnedej farbe, čo je moja prirodzená farba vlasov.

loreal creme casting 01 Farba na vlasy LOréal Casting Crême Gloss ako príjemné domáce farbenie

Pôvodne som síce nepoužívala trvalú farbu, len šampón Schwarzkopf na 24 umytí, no môžem vám garantovať, že čiernu z vlasov nikdy nezmyjete. Táto farba bola vraj bez amoniaku, no v skutočnosti páchla rovnako, ako všetky farby na vlasy s ním a podobne aj mierne štípala na hlave po nanesení.

Keď som sa vlasy teda rozhodla vrátiť do pôvodného stavu, nebolo to príliš príjemné, pretože ísť z tmavšej farby na bledšiu je vždy dosť problém. Odfarbiť vlasy peroxidom som rozhodne nechcela a samozrejme mi to neodporučili kaderníci v Kliere (čo ma potešilo), takže voľbou ostal samozrejme postupný prechod od čiernej k tmavo hnedej, ktorá sa postupne zosvetľovala.

Rozhodla som sa nakoniec pre trvalú farbu, ktorá by mala pekný odtieň hnedej, sýty, pomerne tmavý, no nie úplne najtmavší. Je to aspoň rok, čo na trh prišli farby L’Oréal Casting Crême Gloss a ja som sa ich rozhodla vyskúšať a to hneď kvôli viacerým dôvodom: neobsahujú amoniak, odtieň, ktorý som vybrala, sa mi páčil najviac a balenie je dostatočne veľké pre vlasy pod ramená.

Rozdiel oproti bezamoniakovému šampónu a touto farbou je hneď zásadný: farba L’Oréal vôbec neštípe, čo považujem za dobrý znak, a hlavne nepáchne ničím podobným, ako je amoniak. Pri kupovaní som ale netušila, aké príjemné balenie má celá farba. Medzičasom som skúsila aj iné farby s podobnými odtieňmi, no táto mi učarovala hlavne kvôli praktickosti.

Oxidačné činidlo má zvlášť svoju tubu, z ktorej pri použití stačí odkrútiť vrchnák a vytlačiť do neho tubu s farbiacim krémom. Potom sa tuba zatvorí druhým vrchnákom, ktorý má zúžený koniec, a celý obsah sa poriadne pohŕka. Keď si predstavím, ako zle sa vlasy farbia, keď musíte zháňať zvlášť nádobku, plastovú lyžičku na miešanie (nemala by sa používať kovová), strihať sáčiky s oxidačným činidlom a miešať ich s farbou, toto je naozaj hračka — a hlavne sa všetko zmieša úplne čistotne.

Priložené rukavice sú vyslovene gumené, nie “šušťákové”, čo považujem tiež za celkom príjemné. Farbenie s touto farbou je naozaj o dosť jednoduchšie. K farbe je priložená aj regenerujúca maska na vlasy s výťažkom z medovej kašičky. Momentálne ju nepoužívam a zloženie som veľmi nikdy nepozerala, a síce necháva vlasy extrémne lesklé, trochu mi prekáža jej zvláštna parfumácia. Momentálne si teda vystačím aj bez nej.

Dôležité je tiež dodať, že ak sa farbou zašpiníte niekde na pokožke, nie je žiadny problém to zmyť (možno treba občas použiť kefku, ale inak žiadny problém). Jednoducho — celkovo je to farba na päť hviezdičiek z päť. Ak som niekoho nepresvedčila, farbu vlasov mi chválila aj kaderníčka (ktorá ma videla prvýkrát), skoro nechcela veriť, že mám vlasy farbené, pretože odtieň vyzerá veľmi prirodzene. Konce mám síce ešte trochu tmavšie, ale chce to ešte jedno-dve strihania a som opäť pravá brunetka.

Ak si farbíte vlasy, akú farbu používate vy?

loreal creme casting 02 Farba na vlasy LOréal Casting Crême Gloss ako príjemné domáce farbenie

loreal creme casting 03 Farba na vlasy LOréal Casting Crême Gloss ako príjemné domáce farbenie