V komentároch sme mali malú požiadavku na dobré zdroje videí, ktoré by poskytli inšpiráciu na úpravu dlhých vlasov. Keďže niektoré kanály na YouTube pozerám pravidelne (a stačí zadať do vyhľadávania “hair tutorial” a vysype sa na vás ďalšia hromada videí), nebol príliš problém vybrať tri dobré, ktoré by sa dali nosiť cez leto (aj keď leto nie je podmienka).

Keďže mám sama vlasy asi 15 cm pod ramená, rada ich češem a na úprave mi celkom dosť záleží, aj keď im nikdy nechcem venovať viac ako 15-20 minút. Na to, aby vyzerali pekne, však netreba ani príliš veľa času, ani námahy. Jednoduché účesy vedia zachrániť každú situáciu a nie je ani nutné mať maximálnu zručnosť.

Prvý videotutoriál je momentálne asi môj najobľúbenejší — v mojom prípade akurát s ofinou — ostáva však tak či tak rovnako jednoduchý — vyžehlené vlasy s vyčesaným copom, v predu s malým “pompadour” kopčekom. Elegantné a chic.

Druhý je inšpirovaný prehliadkami Alexandra Wanga. DulceCandy síce podľa mňa tú časť s česaním prednej časti vlasov trochu skomplikovala, vy česanie môžete spraviť podľa vašich predstáv — a prípadne aj bez žehlenia. Pointa je skôr v tom, aby rovnejšie vlasy boli učesané do rozťahaného vrkoču. Myslím, že na tom nie je nič zložité. Použila by som akurát trochu laku, aby sa vrkoč postupne celkom neuvoľnil.

Posledný účes patrí k mojim letným obľúbeným, pretože voľné vlny mi vždy pripomenú ponímanie krásy amerických dievčat z kalifornkej pláže. Myslím, že Blair vo videu nechala vlasy zabalené v malých uzlíkoch len 25 minút, podľa mňa je lepšie tak vlasy nechať uschnúť cez noc. Nielenže sa nemusíte starať o celý proces sušenia, ale postupným sušením ostanú vo vlnitom tvare dlhšie ďalší deň (aj pri prípadnej vlhkosti vzduchu).

Dúfam, že sa necháte inšpirovať.