Maja alias Le Plee, ktorá bloguje tak trochu inkognito, nám v dnešnom príspevku povedala o svojich módnych ikonách, inšpiráciách plánoch do budúcnosti. Máte aj vy blog, o ktorom by ste chceli ostatným na Stajle dať vedieť? Prečítajte si pravidlá a zapojte sa!

S blogovaním som začala približne pred piatimi mesiacmi. Potrebovala som sa venovať niečomu novému. Chcela som nájsť niečo, čo by ma stopercentne napĺňalo. Podarilo sa. Prostredníctvom môjho blogu Le Plee odovzdávam svoje myšlienky, kreácie a nápady ďalej. Taktiež som sa naučila nové veci, spoznala nových ľudí, nadviazala ďalšie priateľstvá a neustále sa posúvam vpred.

leplee00 Le Plee: Rada vytŕčam z davu a milujem Coco Chanel

Maja z blogu Le Plee.

Z dôvodu ochrany môjho vlastného súkromia príspevky pridávam pod pseudonymom. O svojej záľube som povedala asi piatim ľuďom, ktorým bezprostredne verím, no v poslednom čase sa stretávam s “odhaľovaním”…

Prečo práve módny blog? Móda ma zaujíma odjakživa. Nikdy som nechcela byť jednou z mnohých, vždy som sa snažila vytŕčať z radu. Pod slovom móda si nepredstavujem šatník Carrie Bradshaw ani najdrahšie kúsky od svetových návrhárov. Móda je niečo viac. Spája ľudí, ponúka nám svoju kreativitu, možnosť sebarealizácie či svoju jedinečnosť. Vďaka móde môže človek na seba upozorniť a ukázať, čo v ňom vlastne je.

Obdivujem Coco Chanel. Pre mňa je to naozaj veľká osobnosť. Jedna žena, ktorá dokázala naozaj veľa. Svojimi modelmi spôsobila predtým v konzervatívnom svete plnom sukní a korzetov doslova revolúciu. Ženy sa začali strihať, odhalili kolená, ťažké sukne a róby zamenili za jednoduché čierne šaty či nohavice, no i napriek tomu stále pôsobili žensky a zvodne.

Sama si “fičím” na starých kúskoch oblečenia. Neviete si predstaviť moju radosť, keď v maminom alebo babkinom šatníku objavím nejaký dokonalý skvost. Teší ma to o to viac, že sa všetko vracia späť. Pozorujem, že i svetoznáme blogerky sa predbiehajú v tom, ktorá bude mať štýlovejší vintage kúsok. Ďalej sú to rockové prvky, ktorých je túto sezónu neúrekom. Takisto nesmú chýbať opätky. Čím vyššie, tým lepšie (a to meriam 180 cm)!  Svoje modely rada doplním brošňami, prsteňmi či rôznymi náramkami, ktoré najčastejšie vyhľadávam na internete.

K písaniu ma inšpiruje svet, v ktorom žijem. Teda ľudia, ktorých denne stretávam, všetky tie krásne obrázky z časopisov či iných blogov, hudba a zážitky, ktoré sú mi umožnené prežiť.

Na blog sa snažím denne pridávať zväčša fotografie mojich outfitov, kozmetiky, shootingy, rozhovory či novinky zo sveta dizajnérov a značiek. Každý príspevok je doplnený mojimi zážitkami či názormi. Rada by som sa písaním živila a viem, že musím na sebe ešte veľa pracovať.  Bez blogovania si už svoj život neviem predstaviť.

Viac článkov od blogerky Maji nájdete na jej blogu Le Plee.

 Le Plee: Rada vytŕčam z davu a milujem Coco Chanel

 Le Plee: Rada vytŕčam z davu a milujem Coco Chanel

 Le Plee: Rada vytŕčam z davu a milujem Coco Chanel

6 Le Plee: Rada vytŕčam z davu a milujem Coco Chanel