101884378 Desať tipov, ako mejkapom za pár minút zväčšiť a oživiť oči

Dať očiam pekný upravený vzhľad nie je vôbec náročné a urobiť ich trochu viac “živé” aj po noci nespavosti je ráno otázka len niekoľkých minút. Potrebujete na to len zopár vecí: dobrú riasenku, kliešte na riasy, bielu ceruzku a obľúbené tiene a zhruba päť minút času.

V kocke si treba pamätať len zopár vecí: mať dobre upravené obočie, miesta na očiach, ktoré najviac zachytávajú svetlo zvýrazniť ceruzkou alebo jemne flitrovým tieňom a vždy používať riasenku.

Pri ceruzke platí jedno jasné pravidlo: ak oči chcete zväčšiť, nepoužívajte ju na dolné — vonkajšie ani vnútorné — viečko. Zaujímajú vás aj ďalšie tipy? Nájdete ich v pokračovaní článku.

  1. Najskôr začnite tým, že prekryjete kruhy pod očami. Pridávajú na unavenom výraze a rozhodne nevyzerajú dobre.
  2. Najviac vystupujúce časti na oku zvýraznite mäkkou bielou ceruzkou a jemne rozmažte dostratena. Ide hlavne o vnútorný kútik oka a jeho spodnú časť pod spojovkami a oblúky pod obočím.
  3. Mikroflitre sú váš priateľ: naneste ich na rovnaké miesta ako bielu ceruzku a hneď zbadáte ten rozdiel pri odraze svetla.
  4. Vytočte riasy kliešťami na mihalnice: je to decentná zmena, ktorú cítiť!
  5. Aby vaše oči pôsobili väčšie, nezabúdajte na riasenku. Čierna farba im dodá najviac objemu a výraznosti, na spodné riasy však môžete hlavne pri dennom líčení použiť jemnejšiu hnedú, ktorá nevyzerá tak ostro.
  6. Linku použite len na horné viečko. Hneď, ako si linky spravíte aj na dolnom viečku, oko sa tak “uzavrie” a stane sa tak akoby menším. Ak chcete veľké oči, nikdy nepoužívajte čiernu linku na vnútorné viečko — tým ich opticky len zmenšíte.
  7. Práve biela ceruzka na vnútornom viečku oka robí optické zázraky: po jej nanesení sa zdá, že je bielok väčší, a tým aj vaše oči.
  8. Trochu bielej ceruzky môžete použiť aj pod dolné mihalnice, na ktoré dáte riasenku.
  9. Experimentujte s farbou: modrá riasenka alebo horná linka zvýrazní belosť bielkov a červené oči s ňou vyzerajú menej unavené.
  10. Oči na záver upravte obľúbenými očnými tieňmi. Nezabudnite, že očiam dodáte na hĺbke ak na záhyby použijete tmavší tieň.

Zdroj: getty (foto)