Módne prehliadky na túto jeseň priniesli minimálne jednu praktickú vec na nosenie. Reč je, ako inak, o kabáte typu camel coat. Ide zväčša o dlhý kabát na zapínanie na gombíky (môžu byť pokojne aj skryté) voľnejšieho strihu previazaný opaskom rovnakého materiálu, prípadne klasickým koženým opaskom. Jeho podstata však jasne pozostáva z farby, ktorá — ako už samotný názov hovorí — by mala byť ťavej farby (všeobecne od špinavo-pieskovej po bledšiu karamelovú).

camelcoat00 Kabát v štýle camel coat: Ešte ho nemáte?

Sama si síce na tento módny úlovok zuby nebrúsim, ale keby som si, moja voľba by bola minimum viditeľných gombíkov, široký pohodlný strih a hlavne vlna ako hlavný materiál. Ide o kabát, ktorý by vás mal zachovať v teple. Zároveň vyzerá dostatočne elegantne, ale vo veľkej miere tiež ležérne práve vďaka svojej farbe.

Momentálne ide, ako vám je jasné, o úplnú vychytávku tejto jesene. Camel coat pravdepodobne neosloví každého, ale to vôbec nie je také nutné: skôr ide o kabát, ktorým môžete a nemusíte doplniť váš šatník, najmä pokiaľ máte z kabátov na výber už väčšie množstvo.

Oslovil camel coat túto jeseň aj vás alebo túto trendovku plánujete preskočiť?

chloe 01 Kabát v štýle camel coat: Ešte ho nemáte?

Chloé, jeseň/zima 2010. Foto via style.com.

chloe 03 Kabát v štýle camel coat: Ešte ho nemáte?

chloe 04 Kabát v štýle camel coat: Ešte ho nemáte?

camelcoat7 Kabát v štýle camel coat: Ešte ho nemáte?

Foto via altamiranyc.blogspot.com.

camelcoat Kabát v štýle camel coat: Ešte ho nemáte?

Foto via www.hanneli.com.