maskara Tip dňa: Záchrana suchej riasenkyJeden z častých problémov pri riasenkách je ich problém, že rýchlo schnú. Je známy fakt, že riasenku by ste nemali používať dlhšie ako štyri mesiace, pretože sa v nej môžu hromadiť baktérie, ktoré môžu spôsobiť nepríjemné očné zápaly. Nepochybujem, že sa im všetkým chceme vyhnúť, čo však robiť, keď riasenka vypovedá svoju službu a vy ju ešte dnes bezpodmienečne potrebujete použiť?

Samozrejme, jeden zo spôsobov, ktorý naozaj výborne funguje, je ponoriť celú riasenku (zavretú) do horúcej vody a počkať, kým sa trochu zohreje. Na riasy vám potom pôjde ani po masle.

Keby to však nezabralo — a toto napadne väčšine ľudí ako prvé — druhý spôsob je zriediť ju. Vôbec sa neodporúča riasenku riediť vodou, pretože v nej je baktérií ešte viac a výsledok môže byť nepríjemná infekcia. Ak to však nevidíte inak, moje odporučenie dať do nej dve kvapky z kvapiek do očí; napríklad Ophtalmo Septonex (cena cca 2,50 eur) má antiseptický účinok t.j. proti choroboplodným mikroorganizmom, takže by na jeden deň nemal spôsobiť ujmu na vašom zdraví.

Návod mám oskúšaný a za seba môžem povedať, že “experiment” vyšiel; ak je to však možné, radšej zbehnite do najbližšej drogérie a kúpte si novú riasenku. Moje odporučenie? Maybelline The Blackest Black: za cenu necelých 4 eur je naozaj výborná.