Jedna z tém, o ktorej sme na Blingu ešte veľmi nehovorili, sú umelé mihalnice. Návrh na článok sme dostali od našej čitateľky a tak som sa rozhodla mu vyhovieť — jednak pre to, že to bola výzva aj pre mňa, no jednak aj pre to, že je plesová sezóna a umelé mihalnice sú v tejto dobe veľmi obľúbené. Ich využitie je samozrejme široké — večerné looky, špeciálne udalosti, párty, Valentín, atď. Očiam dávajú krásny motýlí efekt, no aby ste sa k nemu dostali — najmä pokiaľ ide o váš prvý pokus — odporúčam si pred dôležitou udalosťou spraviť si skúšku.

Cheryl Cole 470x495 Ako na to: Umelé riasy, ich lepenie, používanie a nosenie

Veľké oči Cheryl Cole vyniknú ešte viac vďaka umelým riasam.

Začnime teda kúpou umelých mihalníc. V drogériách nájdete obrovské množstvo rôznych tvarov, dĺžok a štýlov. Niektoré sú veľmi husté a dramatické, iné zase veľmi prirodzené. Na začiatok by som volila skôr prirodzený tvar a hustotu, žiadne pichliačiky alebo dokonca pierka. Majte na pamäti, že pokiaľ si ich dávate prvýkrát, budete mať ťažké viečka — preto to nechcete preháňať ničím extra naviac. Aby bolo tiež jasné: umelé riasy sa aplikujú už na dokončený očný mejkap aj s použitím riasenky.

Keď ich vybalíte z krabičky, najskôr ich jemne zohnite, aby sa vytvoril prirodzený oblúk oka. Potom ich prirovnajte. Ak sa vám zdajú príliš dlhé, skúste ich po jednotlivých úsekoch skracovať nožničkami. Dajte si len pozor, aby ste ich nezastihli príliš. (V tom prípade by ste ich ešte mohli použiť len na zvýraznenie vonkajšieho viečka.)

Lepidlo na mihalnice býva buď priamo v balení alebo sa dá kúpiť samostatne. Niektoré majú bielu farbu, čiernu farbu, alebo bielu, ktorá po úplnom uschnutí bude priesvitná. V princípe farba lepidla nie je veľmi dôležitá — ak aj ostanú na mihalniciach biele zvyšky, stačí ich prejsť čiernou linkou, aby sa stratili na urobenom mejkape. Tak či onak, moje odporúčanie je dať si z neho kvapku na papierik alebo vrch ruky a potom cez ňu mihalnice kĺzavým pohybom pretrieť tak, aby sa lepidlo zachytilo pozdĺž ich celej dĺžky. Zvlášť pozor si dávajte na okraje — sú to miesta, ktoré vyzerajú najviac zle, ak začnú odpadať.

Keď nanesiete lepidlo, počkajte zhruba 30 sekúnd, kým trochu zaschne. Potom jemne priložte na viečko a nasaďte tak, aby boli prirodzene uložené od vnútorného kútika k vonkajšiemu. Pomôcť si môžete aj pinzetou. Dajte si pozor na to, aby ste si nepomýlili strany — každý kus je prispôsobený na iné (teda na pravé a ľavé oko). Kratšie riasy na okrajoch patria samozrejme vnútornému kútiku, dlhšie vonkajšiemu.

Umelé riasy priložte čo najbližšie k vašim skutočným riasam. Aby bol efekt prirodzený, mali by prakticky splývať. Teraz už len čakajte, kým vám celkom zaschne lepidlo a buď sa stane priesvitným, alebo ostane biele. Ak je biele, pretrite ho čiernou linkou (alebo takou, ktorou ste si už spravili mejkap). Ak chcete, môžete použiť kliešte na riasy pre ešte viac vytočený vzhľad. Následne riasy — vaše prirodzené aj umelé — “spojte” jednou až dvoma vrstvami riasenky. Používať veľa vrstiev netreba, na dramatický efekt máte predsa umelé riasy a nechcete, aby boli zlepené.

Dolu si dáte umelé riasy jednoducho — proste ich strhnete dolu. Ak ich chcete použiť ešte raz, najlepšie je ich jemne očistiť vodeodolným odličovačom; lepidlo by malo zísť dolu tiež. Môžete ich prípadne dezinfikovať 60% alkoholom, aby boli čisté a nemali na sebe žiadne baktérie, a uložiť ich do krabičky, v ktorej ste ich kúpili.

Moje rady na záver: ak na umelé riasy nie ste zvyknutá, najskôr si ich aplikáciu skúste aj na bežný deň. Pokiaľ nemáte pocit, že s nimi vydržíte, radšej sa ich noseniu na dôležitú udalosť vyhnite. Ak si myslíte, že to zvládate, do toho — vaše oči nadobudnú krásny tvar a dramatický vzhľad, s ktorým bude váš pohľad veľmi príťažlivý.

Ilustračné video (môžete rovno preskočiť na minútu 02:00):