Aj tento týždeň sú tu novinky vo svete parfémov, ktoré vyzerajú celkom zaujímavo. Začnime tým, že značka Jimmy Choo vytvorila svoj prvý parfém vôbec. Keď som o ňom počula prvýkrát, priznávam, že ma táto správa vôbec nenadchla: topánky a parfémy napokon veľmi k sebe nejdú. Celkom ma však upútala reklama a jej flakón, takže dúfam, že sa dostane aj ku nám.

jimmy choo fragrance 470x664 Nové vône Jimmy Choo, Heidi Klum, Swarowski, Halle Berry a Lady Gaga

V USA je parfém Jimmy Choo The Fragrance už v predaji. Parfémová voda, ktorá je z radu moderných ovocných “chypre” vôní sa predáva v 60 a 100 ml baleniach a dostupná je spolu so sprchovým gélom a telovým mliekom.

Hlava: mandarinka, zelené tóny
Srdce: orchidea
Základ: toffee, indonézske pačuli

jimmy choo perfume 470x414 Nové vône Jimmy Choo, Heidi Klum, Swarowski, Halle Berry a Lady Gaga

V poradí tretí parfém s názvom Reveal patrí herečke Halle Berry. Ide o kvetinovo-drevitú parfémovú vôňu; z recenzií som viac vyčítala, že je skôr sladšia a kvetinová, či dokonca s gurmánskymi náznakmi. Tak či onak, reklama na parfém vyzerá veľmi pôsobivo.

Orientačné ceny a balenie som z nemeckých stránkok som našla taktéto: 15 ml za 17 €, 30 ml za 25 €, 50 za ml 34 €, telové mlieko 200 ml za 12 € a deodorant 75 ml za 10 €.

Hlava: mimóza, broskyňa, sladký melón, červené lesné plody
Srdce: pluméria, kvety kosatca, neroli
Základ: vetiver, kašmírové drevo, muškátový orech

halle 470x442 Nové vône Jimmy Choo, Heidi Klum, Swarowski, Halle Berry a Lady Gaga

swarovski fragrance Nové vône Jimmy Choo, Heidi Klum, Swarowski, Halle Berry a Lady GagaParfém Aura značky Swarovski bude od marca dostupný vo Veľkej Británii. Ide o parfém z kvetinovo-orientálneho radu, ktorý predstavuje “kryštáľ vo svojej tekutej forme”.

Zaujímavo vyzerá aj flakón, ktorý sa skladá zo skleneno-kovovej fľaštičky, na ktorej vrchole je asymetrický kryštál. Parfémová voda má byť dostupná v baleniach 30, 50 a 75 ml.

Hlava: ruža, liči
Srdce: tuberóza
Základ: pižmo, ambra, benzoe, ružové korenie

Na záver ešte pár noviniek: Lady Gaga, ktorá by mala priniesť svoj parfém v priebehu dvoch rokov, sa vyjadrila, ako by mal voňať správny parfém: ako krv a semeno. Toľko k Lady Gaga.

Vlastný parfém pripravuje aj modelka Heidi Klum, názov bude mať Shine. V USA by sa mal objaviť už v septembri a malo by ísť o vôňu “ktorá vonia originálne, že sa za vami budú všetci obracať”. No neviem-neviem, po vyhlásení Lady Gaga (pokiaľ to je jej inšpirácia) mi to až také isté nepríde…