Názory na riasenky rôznych značiek sa všade líšia: niekdy nájdete, že si vystačíte s obyčajnou značkou z drogérie, iné názory vyhlasujú, že high-endové produkty popredných značiek majú navrch.

Čo sa týka mňa samej, musím sa priznať, že dávať každé tri-štyri mesiace za riasenku 30 eur mi nepríde ako najväčšia nutnosť. Okrem toho som človek, ktorý keď je raz s niečím spokojný, väčšinou nemám potrebu to meniť. Napriek tomu sa mi za poslednú dobu pod ruku dostalo viacero značiek a druhov riaseniek, s ktorými by som sa chcela podeliť o môj názor.

Max Factor 2000 Calorie

Vychýrená riasenka, ktorú vyskúšala asi každá žena. Priznám sa, že osobne ma neuchvátila. Konzistencia dosť rýchlo zhustla a nanášanie sa stalo problematické, pričom riasy ostávali natreté dosť “nahrubo”. Výhodou je, že sa neotláča a neopadáva. Za cenu okolo 12 eur sa mi však jej zlepujúci a “hrubý” efekt príliš nepáči.

Maybelline The Blackest Black

Maybelline je značka, ktorá prišla na trh s prvou riasenkou vôbec. Táto zeleno-ružová tubička je vo svete vychýrená snáď ešte viac ako 2000 Calorie. Konzistencia nie je príliš hustá, robí riasam pekné kontúry a dá sa jednoducho vrstviť. Neolupuje sa, nedrobí sa, akurát že sa počas dňa mierne otláča. Kefka je rovná, menšia a špirálovitá. Napriek jednému nedostatku ide o jednu z mojich obľúbených drogériových riaseniek. Za cenu 4 eurá sa oplatí aspoň vyskúšať.

Mary Kay Ultimate

Ak sa dostanete k značke Mary Kay, odporúčam vyskúšať túto riasenku. Používala som ju síce dosť dávno, no počas obdobia jedného-dvoch rokov som ju otestovala viac než dosť. Ide o riasenku bez akýchkoľvek nedostatkov: neolupovala sa, nedrobila sa a ani sa naotláčala. Cena nie je najnižšia, no za 16 eur máte riasenku, ktorá vašim očiam dodá krásny dramatický vzhľad a vytočené riasy. Kefka je stredne veľká rozširujúca sa na stred. Odporúčam skúsiť kúpiť cez eBay — tam ju možno nájdete aj lacnejšie.

Clinique High Impact Mascara

Spolu s Mary Kay jedna z mojich najobľúbenejších. Takisto dáva riasam krásny vzhľad, mierne ich vytočí a dodá im poriadny objem. Takisto je bez nedostatkov — nezbadala som počas používania ani olupovanie, ani otláčanie. Konzistencia nie je príliš hustá, ani riedka a schne len pomaly (po štyroch mesiacoch mi prišla stále rovnaká). Kefka je oproti iným riasenkám hustá a priam obrovská. Napriek tomu sa s ňou nemanipuluje zle. Jednu vec na nej však naozaj milujem: jej schopnosť ľahkého odlíčenia. Stačí vatový tampón a voda a krásne vám z rias zmizne. Nemusíte sa ale báť, že ak vám z oka vypadne jedna-dve slzy, zmyjete ju. Oceníte to však najmä vtedy, ak sa vám nechce v noci zmývať tmavý mejkap z očí — ten rozdiel naozaj pocítite. Cena je okolo 20 eur, odporúčam mini-verziu z All Cosmetics Wholesale za 3,50 UDS bez poštovného.

Oriflame Revelation

Túto riasenku som mala len raz, no jej problém bol práve otláčanie. Po pol hodine s ňou som zvykla mať oči veľmi rozmazané. Páčilo sa mi na nej akurát to, že niekedy vyhovuje pri líčení malá kefka. Kvôli spomínanému problému som ju však viac nekúpila, rovnako ako iné riasenky Oriflame. Radšej odporúčam Maybelline. Cena je okolo 4 eur.