00050m1 Ceruzka alebo púdrová farba na obočie?

Úprava obočia je dôležitou súčasťou vizáže a upravenej tváre. V poslednej dobe sa naň kladie obzvlášť veľký dôraz. Prirodzený výzor, správne vytrhávanie chĺpkov a v neposlednom rade aj farba sú vecami, na ktoré nechcete zabudnúť.

Z výrobkov na krátkodobú úpravu obočia sú v ponuke na výber buď ceruzky alebo púdrové farby, ktoré sa nanášajú štetcom. Aký je v nich rozdiel a ktorú z nich si vybrať?

Najväčší rozdiel je samozrejme v konzistencii. Zatiaľčo ceruzka sa nanáša priamo na pokožku pod obočím (len málo z farby sa zachytí na ňu), púder sa zachytáva skôr na chĺpkoch. Preto je dobré mať na pamäti, že mastnejšia ceruzka môže napríklad práve pri mastnejšej pleti “kĺzať” a počas dňa vytvárať mierne neprirodzený efekt. Púdrové farby nanášané štetcom, pokiaľ je správne vybratý odtieň, pôsobia veľmi prirodzene. Možnosťou sú aj farbiace gély, tie však (aspoň z mojej skúsenosti) majú najmenej farbiaci efekt a pôsobia skoro až naturálne.

Výhodou ceruziek oproti púdrom je však ten, že lepšie vypĺňajú miesto, kde chĺpky chýbajú. Ak ste si náhodou zle vytrhali obočie a teraz máte niekde prázdne miesto, zachráni vás skôr ceruzka ako púder. Preto môže byť niekedy najmä pri problémovom obočí vhodná aj kombinácia oboch výrobkov.

Akým výrobkom si upravujete obočie najčastejšie vy?