Vogue nasleduje trend internetových encyklopédií, neváha ani sekundu a prichádza s vlastnou: nová Voguepedia je najnovší sprievodca módnymi dizajnérmi, značkami, modelkami, významnými osobnosťami a svetom krásy.

logo Voguepedia, váš nový sprievodca dizajnérmi

Stránky Voguepedie sú zatiaľ, aspoň sa zdá, na samom začiatku. Prvé profily osobností sa však už dajú nájsť a obsahujú informácie o ich módnej kariére, dôležité medzníky v ich živote, prehľady, kedy sa o nich písalo vo Vogue, k dizajnérom sú samozrejme priložené aj rýchle odkazy na posledné módne prehliadky a na samom konci stránky nájdete citácie.

Práve citácie resp. zdroje ma zaujali — najskôr som si sama myslela, že Voguepedia sa bude snažiť byť “nezávislou” módnou encyklopédiou, ktorá bude využívať len svoje zdroje. Opak je pravdou: sú rôznorodé, čím by sa mohla zabezpečiť zaujímavá zmes informácií, ktoré nebudú jednostranné a v určitom zmysle subjektívne.

Voguepedia však zatiaľ pôsobí ešte stále trochu prázdno. Ak budete hľadať “Coco”, žiadna Chanel na vás nevyskočí; Voguepedia pozná stále len modelku Coco Rocha. Osobne však verím, že postupne sa naplní a stane sa zaujímavým zdrojom informácií pre celý módny svet.

Čo poviete na novinku od Vogue vy?

voguepedia Voguepedia, váš nový sprievodca dizajnérmi