Minulý týždeň si dve rozdielne ženy obliekali šaty s rovnakým prívlastkom. Obe kráčali k oltáru a zatiaľ čo na jednu sa upierali oči tisícok ľudí, druhá sa usmievala len na najbližších. Bývalá plavkyňa Charlene Wittstock a super modelka Kate Moss začali nové etapy v ich životoch oblečené do dizajnérskych svadobných šiat.

00 Kate Moss a Charlene Wittstock povedali áno v dizajnérskych šatách

Monacká princezná Charlene a Kate Moss, dlhoočakávané nevesty tohto roka.


Špekulácie o šatách

O tom, aké svadobné šaty zvolí Kate Moss sa dlho špekulovalo. Sama modelka priznala, že nemá konkrétnu predstavu. Potom prišlo vyjadrenie od Vivienne Westwood o tom, že Kate si svoje šaty navrhne sama:

“Má svoj vlastný vkus a veľmi dobre sa vyzná v móde. Dobre vie, čo robí, nepotrebuje moju pomoc.”

Týmto vyhlásením sa síce z hry vylúčila Vivienne, ale všetky ostatné možnosti zostali otvorené a zároveň zahalené tajomstvom. Diskusia sa opäť rozprúdila, keď sa modelka objavila v spoločnosti Kate Halfpenny, celebritnej dizajnérky, ktorá vytvorila pre Kate šaty v štýle 70.tych rokov na jej narodeninovú oslavu. Modelka umlčala špekulácie keď vyhlásila, že sa o jej svadobné šaty postará jej dlhoročný kamarát John Galliano. Pre tých, ktorí nemohli spávať a špekulovali naďalej, sa všetko vyjasnilo v deň svadby.

Éterické šaty od Galliana

Kate svoje “áno” povedala v magických šatách z dielne Johna Galliana v štýle Zeldy Fitzgerald. Jemná biela róba so zlatými kvetmi na dolnom okraji sukne, ktoré sa “ťahali” až ku kolenám, pôsobila na neveste étericky. Poschodový krajkový závoj zdobený kvetinovými výšivkami dokonale dotváral celkový dojem. Topánky Manolo Blahnik bielej farby mali jednu zaujímavosť a to modrý lem. Kate chcela zrejme dodržať tradíciu: niečo staré, niečo nové, niečo požičané a niečo modré.

Hodváb, platina, kryštáliky a perleť

O róbe budúcej monackej princeznej sa ani zďaleka neviedli také polemiky ako tomu bolo v prípade Kate. O tom, že si Charlene vybrala módny dom Giorgio Armani sa vedelo už dlhšie. Nevesta princa Alberta II. pred oltár predstúpila v róbe obsypanej kryštálmi a perleťou. Na vyšitie 130 metrov bieleho hodvábu sa použili nite potiahnuté platinou. Na róbu bolo použitých 40-tisíc kryštálov Swarovski, 20-tisíc perleťových slzičiek a 30-tisíc kameňov v zlatom odtieni. Výroba jemne vyšívaného 20-metrového “pavučinkového” závoja trvala 100 hodín. Nevesta ho mala pripnutý honosnou sponou v tvare kvetov.

Princ a hudobník

Knieža Albert II. to mal s výberom oblečenia na svadbu pomerne jednoduché. Zvolil letnú uniformu palácovej stráže, na ktorej dominovali rády. Vyvolený Kate Moss, hudobník Jamie Hince si vybral slabomodro-sivý dvojradový oblek značky Yves Saint Laurent v kombinácii s bielou košeľou s modrými pásikmi a vzorovanou kravatou.

Družičky

Malé slečny, ktoré mali tú česť stať sa družičkami budúcej princeznej, “cupitali” vo vyšívaných taftových živôtikoch a červeno-maslových taftových sukniach doplnených zamatovými náhrdelníkmi ozdobenými krížom, ktoré dostali do daru od ženícha. Na hlavách im trónili slamené klobúky s hodvábnym lemovaním. Kate pre svoje malé družičky vybrala jednoduché biele krátke šaty a ozdobila ich venčekmi z bielych kvetov a balerínkami značky Pretty Ballerinas.

Hoci sú Kate Moss a Charlene Wittstock rozdielne, obe spájala túžba po dokonalých svadobných šatách, no ani stotisíc kryštálikov a perál by nezachránilo nevydarené manželstvo. Preto ich spája ešte niečo oveľa podstatnejšie a to túžba po šťastnom živote po boku partnera, ktorého si vybrali.

6a00e54ef96453883401538f930d15970b 800wi 600x618 Kate Moss a Charlene Wittstock povedali áno v dizajnérskych šatách

Kate Moss a Jamie Hince s družičkami.

6a00e54ef964538834015433666796970c 800wi 600x713 Kate Moss a Charlene Wittstock povedali áno v dizajnérskych šatách

6a00e54ef9645388340154336667a4970c 800wi 600x769 Kate Moss a Charlene Wittstock povedali áno v dizajnérskych šatách

2 Kate Moss a Charlene Wittstock povedali áno v dizajnérskych šatách

Princezná Charlene v svadobných šatách Giorgia Armaniho.

3 Kate Moss a Charlene Wittstock povedali áno v dizajnérskych šatách

122798 the mayor of monaco georges marsen speaks to the prince albert ii of m 600x361 Kate Moss a Charlene Wittstock povedali áno v dizajnérskych šatách

Oficiálne prijímanie darov po svadobnej ceremónii.

122792 newlyweds prince albert ii of monaco and princess charlene wave on the 600x441 Kate Moss a Charlene Wittstock povedali áno v dizajnérskych šatách

1 Kate Moss a Charlene Wittstock povedali áno v dizajnérskych šatách