Nie však obyčajnú. Tieto Vianoce skúste vystúpiť z ordinárnosti a venujte svojím blízkym, ktorí sa bez slova “móda” nezaobídu. Predstavte si fotky od legendárneho Maria Testina či Patricka Demarcheliera v jednom zväzku. Alebo kolekcia titulok z Vogue. Kto by takejto knihe odolal? Prinášam vám 8 inšpirácií, 8 najštýlovejších kníh, aké môžete tieto Vianoce darovať.

Fashion books 600x420 Neviete, aký darček kúpiť? Darujte knihu

Daphne Guinness

Ak ste fanúšikom tejto multiikony, publikácia s názvom Daphne Guinnes, na ktorej aj slávna dedička spolupracovala spolu s Valerie Steele, je dostupná za necelých 30 dolárov práve tu. Knihou vás prevedie nielen text, ale aj zaujímavé ilustrácie, súkromné fotografie, či snapshoty.

Daphne Guinness Neviete, aký darček kúpiť? Darujte knihu

Fashion: 150 Years of Couturiers, Designers, Labels

Charlotte Seeling je autorkou ďaľšej zaujímavej knihy, ktorú predstavujeme. Ako názov predurčuje, ide o akúsi encyklopédiu, či príručku módy. V tejto knihe je móda zachytená ako dieťa od roku 1860. Od prvých návrhárov, až po dnešných velikánov. Nájdete tam všetko a podľa mňa by táto, alebo podobná kniha, nemala chýbať v knižnici, žiadného fashionistu. Najlepšiu cenu som našla na stránkach Deep Discount a stojí necelých 51 dolárov.

Fashion 150 Years Couturiers Designers Labels Neviete, aký darček kúpiť? Darujte knihu

Dior Couture

Pre mňa z popredných kníh, ktorú by som si určite vybrala. Prilákalo ma meno, ktoré je pod názvom knihy: Patrick Demarchelier. A aby sme nezabudli tak aj Ingrid Sischy. Všetky fantastické haute couture kúsky, ktoré kedy opustili dieľne pod značkou Dior, nájdete tu. A nielen to. V knihe sa zoznámite aj s legendárnými návrhármi, ktorí na úspechu módneho domu. Od Yves Saint Laurent, cez Galliana až po samotného Christiana Diora. Myslím si, že táto kniha je neozaj klenot. Dá sa kúpiť na Amazone zhruba za 70 dolárov.

Dior Couture Neviete, aký darček kúpiť? Darujte knihu

Vogue: The Covers

Moje číslo 1. Čo obsahuje táto kniha, nemusím predstavovať. Helmut Newton, Mario Testino, Richard Avedon, Herb Ritts, Annie Liebovitz… Mám pokračovať? Mimo obálok v nej uvidíte aj množstvo neuverejnených fotiek, backstage, making of. Jednoducho všetko, čo môžte od tejto módnej Biblie očakávať. Pod toto sa všetko podpísal Dodie Kazanijan a my mu ďakujeme. A nesiahnete ani ďaleko do vrecka. Amazon ju ponúka za 30 dolárov.

Vogue Covers Neviete, aký darček kúpiť? Darujte knihu

The Impossible Collection of Fashion

Posledná kniha od Valerie Steele je naozaj exkluzívna a o tom hovorí aj cena tejto publikácie. 650 dolárov. Nájdete tu fotky 100 najikonickejších šiat minulého storočia aj s príbehmi o nich.

Impossible Collection Fashion Neviete, aký darček kúpiť? Darujte knihu

Kate Moss by Mario Testino

Od zákulisných fotografií tých najlepších a najznamejších editoriálov tejto slávnej dvojky, cez osobné obrázky, či informácie, ktoré nikdy neboli publikované. To všetko obsahuje kniha, ktorá mapuje 15-ročnú spoluprácu Kate Moss a Maria Testina. Kúpite ju za 55 eur, napríklad aj tu.

Kate Moss Mario Testino Neviete, aký darček kúpiť? Darujte knihu

Carine Roitfeld: Irreverent

O tejto knihe sme už písali nedávno. Čo sa týka ceny, predáva ju napríklad Amazon za necelých 62 dolárov.

Christian Louboutin

Túto knihu si skompletizoval sám majster topánky. Je to akási autobiografia, v ktorej hovorí o jeho začiatkoch v Chanel či YSL až po súčasnú spoluprácu s famóznym režisérom Davidom Lynchom. Autor sľubuje fotky z jeho súkromného archívu a katalóg, ktorý obsahuje každú jednu topánku, ktorá vyšla na svetlo sveta. Cena na Amazone je 95 dolárov.

Christian Louboutin Neviete, aký darček kúpiť? Darujte knihu

Ralph Lauren

Pôsobivá titulka, ktorá vykresľuje starého pána ako kovboja. Opäť biografia, popreplietaná súkromnými fotkami, kampaňami, či kolekciami. 500 strán zaujímavého čítania, ktoré pripravil sám Ralph Lauren. Za 50 dolárov, si ju môžte objednať na oficiálnej stránke.

Ralph Lauren Neviete, aký darček kúpiť? Darujte knihu