Kozmetické značky s obľubou “recyklujú” pôvodné vône a robia z nich limitované alebo nové edície, ktoré sa niektorými tónmi líšia od ich prvej verzie. Vanilku ako základ parfémov si na túto sezónu pripravili hneď tri. Ako prvú rada spomeniem parfém Johna GallianaParlez-Moi d’Amour. Toaletná voda bola novinkou tejto jari, no kedže si zima vyžaduje trochu silnejšiu vôňu, v tomto ročnom období niet nad čím váhať.

vanilka zaklad 470x211 Tri parfémy so základom vanilky: Parlez Moi dAmour, Flower Tag a The One Lace

Tento parfém má nielen pekný flakón, ale aj pekne vonia. Citrusovo-kvetinová vôňa patrí k tým, čo nikoho neurazí, ale osobne sa mi páčia jej tóny čučoriedky, maliny a jazmínu. Cena za 50 ml sa pohybuje okolo 60 €.

Druhou zimnou kvetinkou je moderná verzia parfému Kenzo Flower Tag. Jej predchodca Flower vznikol ešte v roku 2000. Novinka predstavuje kvet vyrastajúci uprostred veľkej metropoly New Yorku, v ktorom má možnosť vyjadriť svoje ja prostredníctvom umenia. Toaletná kvetinovo-ovocná vôňa sľubuje tóny čiernej ríbezle, pivonky a základ vanilky a čaju. Do predaja by sa mala dostať už čoskoro a sama som na ňu celkom zvedavá. Ceny sa budú pohybovať okolo 33 € za 30 ml a 45 € za 50 ml.

Nová verzia parfému The One, The One Lace od značky Dolce & Gabbana, by mal byť trochu jemnejší a viac zamatový, ako jeho predchodca. Hlavou sa síce nelíši, no zo srdca odbudlo exotické ovocie a do základu naopak pribudli tóny slivky a mach nahradila sladká vanilka. Parfém The One Lace nájdete v 50 ml balení za cenu okolo 80 €.

John Galliano — Parlez-Moi d’Amour EDP
Hlava: čučoriedka, malina, mandarínka
Srdce: jazmín, turecká ruža, levanduľa
Základ: vetiver, pačuli, vanilka

Kenzo — Flower Tag EDT
Hlava: čierna ríbezľa, rebarbora, mandarínka
Srdce: pivonka, jazmín, konvalinka
Základ: čaj, vanilka, pižmo

Dolce & Gabbana — The One Lace Edition EDP
Hlava: bergamot, mandarínka, liči, broskyňa
Srdce: ľalia, konvalinka, jazmín
Základ: slivka, vetiver, ambra, pižmo, vanilka