V dnešnej dobe už neplatí mýtus, že časté fúkanie vlasov môže spôsobiť ich zničenie. Aby to však bola pravda, potrebujete k tomu výborný fén a taktiež sa oplatí nezabúdať na ochranné séra, ktoré chránia pred vysokou teplotou. Práve chladné mesiace sú pre vlasy náročné. Ak si chcete zachovať korunku krásy, prečítajte si, čo by váš fén mal spĺňať, aby nedošlo k ich poškodeniu.

hairdryer 470x348 Štyri najdôležitejšie parametre, podľa ktorých si vybrať sušič vlasov

  1. Rýchlosť a teplota. Nastavenie rýchlosti fúkania nie je žiadna novinka. Pri výbere nového fénu sa však zamerajte skôr na teplotu. Dobrý fén poskytuje aj “chladný mód”. Je vhodný najmä ak chcete predísť poškodeniu vašich vlasov, no dá sa použiť aj na fixáciu účesu. Prepnite na studené fúkanie pri konci sušenia vlasov, aby vám nadobudnutý objem ostal o niečo dlhšie.
  2. Výkon. Najdôležitejším parametrom fénov je rozhodne výkon. V tomto prípade platí pravidlo “čím väčší, o to lepší”. Vysoký výkon vám pomôže vysušiť vlasy za kratšiu dobu a čím kratšie si vlasy sušíte, o to menej ich aj ničíte. Ak sa teda obzeráte po novom sušiči na vlasy, začnite pri výkone 1800 W a určite nechoďte dolu.
  3. Ionizácia. Ženy s jemnými vlasmi majú v zime mnohokrát problém s tým, že im vlasy elektizujú. Tento stav býva najhorší zvyčajne po vysušení fénom, pretože vlasy sa tak stávajú suchšie. Funkcia ionizácie na sušičke vlasov tento problém rieši veľmi rýchlo.
  4. Difuzér. Pri fúkaní vlasov chce každá žena dosiahnuť čo najväčší objem, najmä pokiaľ sú extrémne jemné alebo redšie. V tomto prípade je jasnou odpoveďou difuzér, jednoduchý nástavec, ktorý pomáha vlasom získať väčší objem.
Hľadáte model v našich obchodoch, ktorý vy spĺňal všetky tieto požiadavky? Niekoľko som pre vás našla.
Foto: kaito.com.cn