17 1463 Tangerine Tango Rok 2012 bude mať optimistickú farbuZnačka Pantone každý rok tradične vyhlasuje jeden odtieň farby, ktorá bude dominantná po celý rok. Kým rok 2011 sa niesol v naivnej, no stále veľmi optimistickej bledoružovej v odtieni Honeysuckle (zemolez), rok 2012 nebude o nič menej šťastný a optimistický: odtieň Tangerine Tango, výrazná mandarínková farba s nádychom do červena, nás bude sprevádzať nasledovných 12 mesiacov.

Odtieň Tangerine Tango je “sofistikovaný, no zároveň dramatický a zvodný, ide o odtieň oranžovej, ktorý má v sebe veľkú hĺbku,” vyjadrila sa Leatrice Eiseman, výkonná riaditeľka Pantone Color Institute. “Tangerine Tango pripomína žiarivé vrstvy západu slnka a spája sa veselou a adrenalínovou dávkou červenou, ktorá má v sebe náznaky priateľskosti a tepla žltej, s ktorou tvorí ľahko sporovateľný, magnetický odtieň vyžarujúci teplo a energiu.”

Ak by sme si chceli pripomenúť trochu oranžovej v mejkape, ktorý sa objavil na módnych mólach pre túto sezónu, nemusíme chodiť ďaleko. Mierne krikľavý, ale veľmi veselý a energický rúž Jasona Wu bude jasným hitom tejto sezóny. Lesky a farebné balzamy v tomto odtieni tiež pôjdu na dračku. Napríklad Bobbi Brown už vydala prvé jarné palety s názvom Neons & Nudes, kde oranžová hrá hlavnú úlohu.

Tlmenú pastelovú verziu ukázala na mólach aj menšia značka Creatures Of The Wind. Broskyňové odtiene, no i niekoľko mandarínkových nájdeme i v našich drogériach. Značka Catrice má v týchto farbách očný tieň, lak na nechty a lesk na pery. V ostatných presný prehľad nemám, ale myslím, že niečo by sa našlo aj v poličkách Maybelline a Essence.

Čo hovoríte na farbu roka 2012? Pokúsite sa ju skôr zakomponovať do mejkapu alebo do vášho šatníka?

jason wu spring 2012 runway makeup 470x480 Rok 2012 bude mať optimistickú farbu

Jason Wu.

creatures of the wind spring 2012 makeup 470x685 Rok 2012 bude mať optimistickú farbu

Creatures Of The Wind.