Zabudnite na drámu z Gossip Girl — nový rok prináša nový módny seriál, ktorý síce nevyzerá o nič jednoduchšie, no zato je ešte viac oddychový a zábavný. Hovorím o novom seriáli Jane by Design, za ktorým stoja producenti Gilmore Girls (Ženy z rodu Gilmorovcov) a vysiela ho americká stanica ABC Family. Aj keď vyšla len jedna časť, zatiaľ vyzerá všetko celkom sľubne.

key art jane by design Jane by Design: Nový rok, nový módny seriál

Hlavnou postavou seriálu je študentka strednej školy, Jane Quimby (Erica Dasher), ktorej sa náhodne zmení identita, keď ide na pohovor týkajúci sa jej nového intershipu. Dostane sa do kruhu dospelých, kde ju nikto nepovažuje za dieťa, a získa tak prácu v známej sieti módnych obchodov.

Jej život sa zrazu otočí úplne naruby: jej vysnívaná kariéra sa stane prioritou, pričom si stále musí dávať pozor na to, aby sa neprezradila. O jej dvojitom živote vie len jej najlepší kamarát Nick Roux (Billy Nutter). Kým v škole je stále celkom neviditeľná a rovesníci jej štýl práve neuznávajú, o to viac ho oceňujú ľudia z módnej brandže. Jane tak už len ostáva nájsť rovnováhu medzi jej študentským a veľmi hektickým profesionálnym životom.

Zdá sa, že seriál sa zatiaľ neorientuje na známe módne značky (zrejme kvôli rozpočtu, ale ktovie, možno neskôr áno), no možno o to zaujímavejšie ho bude sledovať. Kabelky Birkin už poznáme z každého uhla — možno nastal čas vidieť aj niečo nové. Dôležité je tiež to, že už prvá časť odštartovala celkom zaujímavo. Vtipné scény, dobre znejúce dialógy; videla som a odporúčam ako oddychovku nielen pre mladšie ročníky.

Aký je váš prvý dojem? Zaujal vás seriál?

jane Jane by Design: Nový rok, nový módny seriál

Outfit Jane Quirby: šaty HaKaan, brošňa vintage.

india Jane by Design: Nový rok, nový módny seriál

Otfit Indie: štay Hervé Léger, náušnice Cake, prsteň vintage Hero Black.

cbb4eb0114abd6cd6617689544f8f4f1 Jane by Design: Nový rok, nový módny seriál

Outfit pre Gray: kabát Elie Tahari.