Odkedy sme na Stajle spomínali aktuálny trend nórskych papučiek pre jarnú sezónu, do komentárov ste často písali, kde tento typ topánok možno kúpiť. Obchody v poslednej dobe nevymetám, aj keď jeden pár som zahliadla asi pred dvoma týždňami vo výpredajoch v Zare. Viem, že ten nikoho z biedy nevytrhne — no čo sa kamenných obchodov týka, myslím, že do nich sa invázia papučiek ešte len chystá.

papucky Nórske papučky nie sú na internete žiadny problém

Vody internetu sú omnoho rýchlejšie a nesklamali ani v tomto prípade. Horúci trend sa postupne rozpína aj tu. Ja som sa pozrela na “základnú trojicu”: Asos, Topshop a Net-a-Porter a tieto stránky samozrejme nesklamali.

Najviac ma zaujali vybíjané modely z Topshopu, pretože drsných cvočkov nemám žiadnu sezónu dosť. Niekomu možno dobre padnú viac dievčenské modely z Asosu, ktoré majú potlač motýľov a srdiečok. Z drahších modelov u mňa vyhrala zase značka J.Crew. Musím sa priznať, že vôbec nie som zástanca zvieracích potlačí, ale tieto si ma obmotali okolo prsta asi práve preto, lebo topánky s takouto potlačou pôsobia na nízkej podrážke menej výrazne alebo dokonca vulgárne.

Pozerali ste sa už po nórskych papučkách v obchodoch? Našli ste nejaké? Alebo ide o trend, ktorý plánujete preskočiť?

Topshop VECTRA3, nude papučky s vybíjanými cvokmi, £28,00

Topshop MANNEY, ružové papučky s čiernymi škvrnami, £30,00

Asos LEON, papučky s potlačou srdiečok, €22,36

Asos LEON, papučky s potlačou motýľov, €22,36

Dolce & Gabbana Velvet loafers, zamatové papučky rubínovej farby, $395

J.Crew Leopard-print calf hair loafers, papučky s potlačou leoparda z teľacích vlasov, $275