Na počesť 25-teho výročia od jej objavenia, spolu so svetom módy oslavuje aj Stajl. Prečítajte si krátky príbeh s dôvodmi, prečo ešte stále obdivujeme módnu ikonu Kate.

Rok 1974, Londýn. V tom čase jej rodičia pravdepodobne netušili, že ich dcéra Katherine Ann Moss, bude jednou z najlepších topmodeliek doby. O 14 rokov neskôr boli jej zástupcami pri podpise zmluvy s najlepšou anglickou agentúrou Storm.

kmm Biografia: 9 dôvodov, prečo stále fandíme Kate Moss

blacknwhite Biografia: 9 dôvodov, prečo stále fandíme Kate Moss

Každá úspešná modelka má svoj veľký debut, vďaka ktorému neskôr podpisuje kontrakty s najlepšími svetovými značkami. Kate mala ten svoj v Paríži, kde predvádzala na prvej show dizajnéra Johna Galliana. Následne nato sa stala tvárou značiek YSL, Calvin Klein a k úspechu pomohli aj kampane pre Mango.

Dôvody, prečo sme jej hrdými fanúšikmi:

1. “Get the London look.”  Kate na motorke, Kate v helikoptére, Kate a Rimmel. Nech je súčasnou tvárou britskej značky ktokoľvek, na svete je len jedna žena, ktorej túto ikonickú vetu veríme.

0 Biografia: 9 dôvodov, prečo stále fandíme Kate Moss

2. Priateľstvá.  Všetci vedia, že Kate má vo zvyku udržiavať dobré vzťahy s profesionálmi; napríklad s najlepšími fotografmi sveta - Mariom Testinom a Terry Richardsonom. Mimochodom, Donatella Versace usporiadala pre Kate narodeninovú oslavu na jej 25-te narodeniny.

3. Obal predáva. Ak si Kate odkladá všetky magazíny, ktorých obálku zdobila jej tvár, tak potom majú medzinárodné vydania Vogue v jej domácnosti určite sieň slávy.  A to presne 32 krát.

june vogue Biografia: 9 dôvodov, prečo stále fandíme Kate Mosswedding kate Biografia: 9 dôvodov, prečo stále fandíme Kate Mossvogue paris Biografia: 9 dôvodov, prečo stále fandíme Kate Moss

4. Prvá veľká láska – Johny Depp.  Bez komentára.

johny depp Biografia: 9 dôvodov, prečo stále fandíme Kate Moss

5. Party girl.  16. január je v módnej smotánke dôležitý dátum a oslavuje sa vo veľkom štýle. Nik “nežúruje” tak ako Kate. A budúci rok oslavuje 40.

party Biografia: 9 dôvodov, prečo stále fandíme Kate Moss

6. Svadba. Galliano ako hlavný stylista, spomínaný Testino ako fotograf a šťastná nevesta Kate. Považovali ste kráľovský obrad princa Williama a vojvodkyne Kate za sobáš roka? Svadba, o ktorej sa bavíme, je považovaná za sobáš storočia.

 Biografia: 9 dôvodov, prečo stále fandíme Kate Moss

kate wedding Biografia: 9 dôvodov, prečo stále fandíme Kate Moss

 7. Anglický prízvuk. David Beckham, Jessie J aj Cara Delevingne. Zo všetkých robí hrdých Britov a výnimkou nie je ani Moss. Vypočujte si ukážku, kde Kate predstavuje produkt od Rimmel London s pravou londýnskou angličtinou.

0 Biografia: 9 dôvodov, prečo stále fandíme Kate Moss

8. Comebacks. Návrat z  materskej alebo po škandáloch s kokaínom. Koľkokrát? Viac než dosť a vždy vo veľkom štýle.

9. Výška 173 cm. Vedeli ste, že jedna z najlepších modeliek sveta, patrí medzi najnižšie?  Na fotke je s priateľkou Naomi Campbell, ktorá je o 10 centrimetrov vyššia.

kate a naomi Biografia: 9 dôvodov, prečo stále fandíme Kate Moss

Patríte medzi jej obdivateľov alebo sa skôr prikláňate na druhú stranu?  Nech si o nej myslíte čokoľvek, musíte uznať, že Kate vie ako robiť biznis.