collage3 610x298 STAJL TIP: Dovolenka so štýlom

Pomaly, no určite sa blíži leto. Ešte stále neviete, kde strávite dovolenku, či len romantický víkend? Ponúkame vám zopár tipov. Hitom tohto leta je cestovanie na vlastnú päsť – na stránke Pelikan.sk si kúpite letenku a hotel a za ceny od 200 eur na osobu, tak strávite predĺžený víkend v jednej z top európskych metropol.

Paríž
Paris antenne vue eiffel tour1 STAJL TIP: Dovolenka so štýlom

Paríž- mesto zamilovaných, módy a fashion weekov… Čo viac si môže taká fashionistka priať, ako víkend s kamarátkou alebo polovičkou v jednom z najromantickejších miest Európy? V Paríži sa určite oplatí vidieť Eiffelovku, Louvre, plavbu po Seine, alebo sa môžete vybrať po stopách filmovej Amélie do štvrte umelcov-Montmarte. Pravidelne sa tam tiež koná fashion week a sídlia tam svetové módne domy. Napríklad Chanel na čele s geniálnym Karlom Lagerfeldom, či Yves Sain Laurent.

Dubaj
Dubai by night 610x372 STAJL TIP: Dovolenka so štýlom

Aj keď Carrie so Charlotte, Samanthou a Mirandou v Sexe v meste dovolenkovali v Abu Dhabi, kde inde však nájdete jedno z najväčších nákupných centier, ak nie v Dubaji. V Dubai Mall nájdete vyše 1200 obchodov a luxusných butikov rozprestierajúcich sa na niekoľkých podlažiach. Celkovo je v Dubaji spolu viac ako 50 nákupných centier. Môžete sa tak vyvaľovať na pláži, a nakupovať koľko len chcete.

Rím, Benátky, Miláno
Roma 610x367 STAJL TIP: Dovolenka so štýlom

Rím patrí medzi najkrajšie historické mestá v Európe. Pozrieť si tam môžete Koloseum, fontánu Di Trevi, či len tak sa poprechádzať uličkami mesta. Odskočiť z Ríma si môžete aj do Milána na Fashion Week alebo nákupy, či do Benátok na každoročný karneval alebo romantický výlet s polovičkou.

Sicília
sicily cnt 25feb10 istock b 610x406 STAJL TIP: Dovolenka so štýlom

Na Sicílii nájdete bohatú históriu, kultúru, nádherné pláže, jedinečnú kultúru,… Veď kým iným by sa mohlo duo Dolce & Gabbana inšpirovať pri tvorbekolekcie ak nie sicílskou ženou a históriou ostrova? Miesto ako stvorené na dovolenku.

Londýn
london1 610x277 STAJL TIP: Dovolenka so štýlom

Európska metropola módy bude stále in. Navštívte známu nákupnú ulicu Oxford Street, alebo len historické pamiatky či kultúrne eventy. Za vašu pozornosť určite stojí Buckinghamský palác, Tower Bridge a London Eye. Z fashion akcií sa tu pravidelne koná Fashion Week.