bridal 610x304 10 trendov v svadobných šatách

Ak plánujete svadbu na rok 2015, tu je prvý pohľad na šaty z newyorského týždňa módy pre nevesty. V auguste 2015 budú svadobné salóny plné vzdušných sukní a štruktúrovaného saténu. Aj keď prevládajú klasické svadobné šaty a trendy (biela nikdy nestratí priazeň), dizajnéri obrátili svoju pozornosť aj na módne a dobrodružné nevesty.

olivia palermo carolina herrera wedding dress monolo blahnik shoes buterboom 610x392 10 trendov v svadobných šatách

Olivia Palermo udala tón pre dvojdielne šaty v lete tohto roku, keď na svoju manhattanskú svadbu zvolila tylovú sukňu a kašmírový sveter. Na prehliadkach sa objavili aj nohavice, crop topy aj odtiene modrej. Dizajnéri poskytli nový pohľad na čipky a výstrihy. Moderná nevesta však už zabudla na veľké tortové šaty. Najpozoruhodnejším je vzostup luxe hippie štýlu alebo moderného Boho vzhľadu, ktorý bol trendy toto leto a do zimných mesiacov sa dostal vďaka svadobnému trhu. Tu je 10 svadobných trendov, o ktorých musíte vedieť.

1. 20. roky

1920s 610x465 10 trendov v svadobných šatách

Theia, Naem Khan, Reem Acra

Vrstvy, starožitné kamienky a flapper šaty vytvárajú elegantný look pre fanúšičky vintage. Nová sezóna využíva detaily z 20. rokov, no vsádza ich do elegantnej, modernej siluety. Strieborné koráliky navyše dodávajú slávnostnejší tón.

2. Crop topy

crop top 610x465 10 trendov v svadobných šatách

Reem Acra, Theia

Bolo len otázkou času, kedy sa odhalené brucho dostane do svadobných šiat. Rovnako ako u tohto súčasného streetstyle trendu je kľúčom odhaliť brucho čo najvyššie a najštíhlejšie. Základom je sukňa s vysokým pásom.

3. Bohatá hippie

hippie 610x465 10 trendov v svadobných šatách

Claire Pettibone, Delphine Manivet

Zoberte stredovekú róbu, pridajte atmosféru Woodstocku a máte moderné hippie šaty. Tento look nie je nedbalý, ale jemný a luxusný. Jemne zapletené vlasy sú krásnym doplnkom.

4. Viktoriánska čipka

goth 610x465 10 trendov v svadobných šatách

Badgley Mischka, Marchesa, Temperley, Monique Lhuillier

Bohatá viktoriánska čipka bola na svadobnej scéne už odjakživa. No od legendárnych šiat Kate Middleton sa táto starožitná textília objavuje na každých druhých šatách. Súčasným trendom je však ťažká čipka s gotickým nádychom.

5. Bez ramien

off shoulder 610x465 10 trendov v svadobných šatách

Houghton, Delphine Manivet, Dennis Basso

70. roky sa momentálne tešia obľube na prehliadkových mólach. Nesmeli preto chýbať ani na svadobnom týždni módy v New Yorku. Šaty s padnutými ramenami rozhodne nie sú nedbalé, ale neskutočne elegantné.

6. Vrstvy

layer 610x465 10 trendov v svadobných šatách

Reem Acra, Angel Sanchez, Theia, Monique Lhuillier

Saká a bolerká boli dlho obľúbenými svadobnými doplnkami. Novým trendom v zahaľovaní je vrstva šifónu, čipky, alebo jednoduchý závoj z organzy, v ktorom sa zabalíte. Pomôže vám prestať sa cítiť naho a dodá éterický dojem.

7. Dvojdielne šaty

double 610x465 10 trendov v svadobných šatách

Houghton, Monique Lhuillier, Naem Khan

Buďte rebelkou a v svadobný deň si oblečte dva kusy oblečenia. Vyskúšajte jednoduché biele tričko, alebo sveter ako Olivia Palermo, áčkovú sukňu, alebo choďte ako Bianca Jagger v nohaviciach.

8. Rukávy

sleeve 610x465 10 trendov v svadobných šatách

Monique Lhuillier, Claire Pettibone, Badgley Mischka

Úzke, či voľné, čipkované rukávy sú elegantné a zakryjú nedokonalosti. Sú najlepším priateľom nevesty, najmä ak v svadobný deň toho nechcete ukázať priveľa.

9. Niečo modré

something blue 610x465 10 trendov v svadobných šatách

Houghton, Theia

Máte niečo staré, niečo nové, niečo požičané a niečo modré nemusí byť iba podväzkový pás, či vložky do topánok. Chladné pastelové farby sú v tomto momente modernou klasikou.

10. Princezná s plášťom

star wars princess 610x465 10 trendov v svadobných šatách

Delphine Manivet, Temperley, Theia

Či už máte v sebe ukrytú princeznú z rozprávky, alebo princeznú Leu z Hviezdnych Vojen, oceníte v svadobný deň elegantný plášť. Bude sa najviac hodiť ak máte svadbu v zimných mesiacoch.