Gucci Fall Winter 2015 Ad Campaign Featuring Dionysus shoulder bag 6 610x560 Trend sezóny: Gucci topánky lemované kožušinou z kengury

Ako ste si už mnohí mohli všimnúť v reklamných kampaniach v časopisoch, talianska značka GUCCI, na čele s novým kreatívnym riaditeľom Alessandrom Michele, prichádza túto sezónu s bizarnými topánkami, ktorých vnútro je vystlané kenguriou kožušinou.  Prvý krát tieto kožušinové mokasíny debutovali v júlovej kolekcii mužskej pret-a-porter na túto  jesennú  sezónu, a hneď na to sa objavili aj v dámskej kolekcii na prehliadke Jeseň-Zima 2015 v Miláne. Samozrejme, vzbudili rozruch a aj mnoho kontroverzných reakcií. Ak si to vezmeme, tak byť IN trend rešpektujú aj tieto “kožušináče”, no milovníci zvierat tento názor rozhodne  nepodporujú a sú proti tomuto neetickému módnemu výstrelku.

Yellow gucci florals USP 03 610x406 Trend sezóny: Gucci topánky lemované kožušinou z kengury

Za týmto kožušinovým výstrelkom stojí aj pekná sumička, ktorá sa pohybuje od 900 do 1500 dolárov, v závislosti od modelu. Vlna protestov zasiahla aj samotnú značku, no hovorca pre Gucci zdôraznil, že značka pri výrobe týchto modelov používa iba kenguriu kožušinu, ktorá rešpektuje ekologické normy. Hovorca tiež potvrdil, že lov na kengury je riadený vládnou kontrolou, a využívanie kožušiny z kengury je riadne  povolené v módnom priemysle. Naopak tí, ktorí stoja eticky proti lovu a zabíjaniu kengúr sú aj proti výrobe týchto  návrhárskych kožušinou lemovaných  topánok. Nuž je na nás sa rozhodnúť, ktorým smerom sa vybrať. A samozrejme aj na našich peňaženkách, ak tento vlasatý trend chceme vlastniť.

street style london fashion week 2015 lfw 2 610x406 Trend sezóny: Gucci topánky lemované kožušinou z kengury

IMG 8569 610x457 Trend sezóny: Gucci topánky lemované kožušinou z kengury

imprint temp keynote.5 610x341 Trend sezóny: Gucci topánky lemované kožušinou z kengury

gucci aw 1516    w 760  610x342 Trend sezóny: Gucci topánky lemované kožušinou z kengury

Ako tento kožušinový trend vidíte vy?