24052019 StajlSK PRADA title 610x410 Prada sa už konečne vzdala kožušiny

Luxusná talianska značka Prada, vydala v stredu oficiálne zásadné vyhlásenie, ktoré obsahovalo, že sa definitívne vzdáva využívania pravej kožušiny.

Pripojila sa k programu medzinárodnej Aliancie za módu bez kožušín (Fur Free Alliance) . Tá zahŕňa desiatky organizácií pre ochranu zvierat na celom svete. Tento krok už ovplyvní jarno-letnú kolekciu pre ženy na rok 2020, ktorá nebude obsahovať žiadnu živočíšnu (teda prvú) kožušinu. Pod tlakom spoločnosti a osvety ochrancov zvierat sa rozhodli nevyužívať pravú kožušinu aj iné značky. Patria sem módne spoločnosti ako Michael Kors, DKNY, Gucci, Furla, Jean-Paul Gaultier, Versace, Armani, Donna Karan, či Burberry.

Na otázku prečo sa takto rozhodli, odpovedala riaditeľka talianskej luxusnej značky, Miuccia Prada, takto:

„Prada je odhodlaná pristúpiť k inovácii a spoločenskej zodpovednosti. Zameranie sa na iné materiály umožní spoločnosti objaviť nový kreatívny dizajn, zatiaľ čo bude spĺňať požiadavku na etické produkty.“

Veríme, že je to len otázkou času, kedy sa pre túto zmenu rozhodnú všetky odvetvia, ktoré stále v 21. storočí využívajú živočíšne materiály.

 

24052019 StajlSK PRADA 01 610x610 Prada sa už konečne vzdala kožušiny

 

24052019 StajlSK PRADA 02 610x610 Prada sa už konečne vzdala kožušiny