Módne kampane a životné globálne problémy.

Nie je žiadnym tajomstvom, že fashion patrí k najväčším páchatežom ničenia tejto planéty. Množstvo žudí neustále nakupuje kúsky oblečenia bez potreby, len kvôli nízkej cene a trendom. Tzv. FASTFASHION. (Viac sa o ňom môžeš dočíta Tu). Našastie pribúda

pridal Michaela Stanislavová 31.5.2019 o 21:43


31052019 StajlSK Zivotne globalne problemy 01 610x333 Módne kampane a životné globálne problémy.

Nie je žiadnym tajomstvom, že fashion patrí k najväčším páchatežom ničenia tejto planéty.

Množstvo žudí neustále nakupuje kúsky oblečenia bez potreby, len kvôli nízkej cene a trendom. Tzv. FASTFASHION. (Viac sa o ňom môžeš dočíta Tu).

Našastie pribúda stále viac tých, ktorí reálne rozmýšžajú nad tým, čo kupujú, čo je všetko za tým a či je to potreba. Čoraz viac šíria osvetu o zlých podmienkach a ich následkoch na prírodu, živočíchov a aj samotných žudí, či planétu. Posledné roky sa stal z toho akýsi trend a žudia na to častejšie myslia. Samotné značky si zažili škandál, keď unikli fotky z továrne, kde sa tak obžúbené a kupované veci vyrábali.

Niektoré vežké obchodné reazce na to reagovali s vyjadrením, že si to uvedomujú a preto vytvorili rôzne kampane na podporu osvety a riešenia tohto problému.

 

31052019 StajlSK Zivotne globalne problemy 03 610x358 Módne kampane a životné globálne problémy.

 

LACOSTE

V Lacoste sa rozhodli nahradi typického krokodíla za ohrozené živočíchy, ktoré sú na pokraji vyhynutia.

Francúzska módna značka sa prezentuje zeleným krokodílom, už od roku 1933. Tentoraz sa, ale rozhodla to zmeni a da týmto sympatickým činom najavo, že im nie je žahostajný osud tejto planéty. Dočasne odstránila logo krokodíla a nahradila ho logom burmeskej korytnačky, jávského nosorožca, severného lemúra a ďalšími siedmimi postavami pomaly vymierajúcich zvierat.

Jednalo sa konkrétne o biele polokošele v hodnote 148 eur. Celkový počet je len 1775 kusov, čo nie je až tak veža. Počet je symbolicky a zodpovedá množstvu zvierat žijúcich vo vožnej prírode. Napríklad na celej planéte žije len 67 jedincov jávského nosorožca a 350 kusov sumatrianských tigrov. Preto je potrebné bojova za každého jedného, aby sme sa o 10 rokov na nich nepozerali len z kníh.

Nákupom polokošele, spoločnos Lacoste sžubovala, že sa zúčastňujete na pomoci a ochrane týchto druhov živočíchov a peniaze poputujú organizácií zaoberajúc sa o ich záchranu.

Click here to view the embedded video.

10 ohrozených zvierat:

Burmeská korytnačka

Javský nosorožec

Severný lemur

Kalifornský kondor

Papagáj kakapo

Vaquita

Anegada Ground Iguana

Cao-vit Gibbon

Saola

Tiger džungžový sumatriansky

31052019 StajlSK Zivotne globalne problemy 02 610x432 Módne kampane a životné globálne problémy.

 

H&M a recyklovanie oblečenia.

Každému známa značka H&M sa rozhodla pre zber starého oblečenia. Tým preukázala, že im tiež nie je naša planéta žahostajná a vzala to ako možnos tvorenia niečoho nového.

Švédska módna značka odštartovala projekt s názvom World Recycle Week, v rámci ktorého vyzývajú žudí, aby im nosili ich staré nepotrebné oblečenie. źudí lákali na zžavy na vtedajší tovar z kolekcie za odovzdané staré oblečenie.

“Program zberu šatstva je globálna iniciatíva, v rámci ktorej sa H&M vydalo na cestu k udržatežnej módnej budúcnosti. Oblečenie, ktoré sa dá ešte nosi, bude predávané po svete ako second hand. Textílie, ktoré sa už nedajú nosi, sa premenia na iné výrobky, ako napríklad prešívené kolekcie alebo utierky. A textílie, ktoré sa nedajú opä použi, dostanú novú šancu ako textilne vlákna, alebo budú použité na výrobu tlmiacich a izolačných materiálov v automobilovom priemysle. Akékožvek vyzbierané zbytky budú venované na výskum recyklovania textilu a na sociálne projekty.” vyjadrila sa švédska značka H&M.

31052019 StajlSK Zivotne globalne problemy 04 610x610 Módne kampane a životné globálne problémy.

Recyklácia jedného trička ušetrí až 2100 litrov vody, čo je neskutočné množstvo. Nehovoriac o znečistených riekach, ktoré obsahujú toxické látky práve z týchto fastfashion kúskov, robené v krajinách tretieho sveta. Pri výrobe neustále nových kúskov oblečenia sa využíva a vzniká množstvo škodlivín, ktoré znečisujú našu planétu rôznymi spôsobmi. Neničíme len sami seba, ale aj planétu a tým aj zvieratá.

Click here to view the embedded video.

Tento problém sa ale našastie, už viac rieši a uvedomujú si ho aj popredné svetové značky (nie všetky), ktoré sa snažia vyrába svoj tovar čo najekologickejšie.

A my im držíme palce.Meno:
ODOSLA
:)
SOCIÁLNE SIETE
KOMENTÁRE
vaše novinky zo sveta zábavy
sector logo
network
Stajl.sk 2020 / [email protected]