Päť klasických “Audrey Hepburn” kúskov, ktoré váš šatník potrebuje

Narozdiel od mnohých herečiek svojej doby, Audrey Hepburn v obliekaní volila chic pred sexy. Jej vlasy boli vždy dokonalé a dávala prednosť elegancii pred trendmi. Hubert de Givenchy, pre ktorého bola múzou, bol jej obľúbený návrhár couture šiat a Salvat

pridal Táňa Matúšová 27.8.2014 o 19:56


Narozdiel od mnohých herečiek svojej doby, Audrey Hepburn v obliekaní volila chic pred sexy. Jej vlasy boli vždy dokonalé a dávala prednosť elegancii pred trendmi. Hubert de Givenchy, pre ktorého bola múzou, bol jej obľúbený návrhár couture šiat a Salvatore Ferragamo pre ňu špeciálne navrhoval obľúbené baleríny. Čítajte ďalej, ak chcete poznať jej najobľúbenejšie kúsky a vedieť, ako ich preniesť do vášho súčasného šatníka.

Audrey Hepburn 610x604 Päť klasických Audrey Hepburn kúskov, ktoré váš šatník potrebuje

1. Trojštvrťové nohavice

Audrey Capri 610x326 Päť klasických Audrey Hepburn kúskov, ktoré váš šatník potrebuje

Audrey pomohla tento druh nohavíc popularizovať. Nosila ich s kašmírovým svetrom a balerínami alebo aj na bicykli. Vynechajte široké capri nohavice a siahnite po elegantnom cigaretovom strihu, ktorý odhaľuje členky.

 

2. Baleríny

Audrey ballet 610x159 Päť klasických Audrey Hepburn kúskov, ktoré váš šatník potrebuje

Hoci Salvatore Ferragamo bol prvý návrhár, ktorý navrhoval baleríny pre Audrey Hepburn, jeho súčasné kreácie sa trochu odkláňajú od tradičných štýlov, ktoré Audrey milovala. Aby ste napodobnili jej štýl, zvoľte nízke baleríny, ktoré sa hodia ku kasickým bavlneným nohaviciam alebo sukni. Investujte do dynamického páru, ktorý sa hodí k elegantnému aj nedbalému outfitu, ako napríklad tieto kožené baleríny od Repetto.

 

3.Dlhá rozšírená sukňa

audrey skirt 610x471 Päť klasických Audrey Hepburn kúskov, ktoré váš šatník potrebuje

V polovici 20. storočia bola považovaná za jadro ženského šatníka a svoje miesto mala táto sukňa aj v šatníku Audrey. Je súčasťou jej outfitu z filmu Prázdniny v Ríme spolu s košeľou a šatkou. Vzhľadom k tomu, že Hepburn bola drobná a s útlym pásom, tento strih jej pomohol dosiahnuť rezervovaný elegantný vzhľad bez námahy. Táto H&M sukňa sa hodí aj počas teplejších mesiacov.

 

4. Pruhované tričko

audrey hepburn stripes 610x380 Päť klasických Audrey Hepburn kúskov, ktoré váš šatník potrebuje

Coco Chanel predstavila pruhované Breton tričko vo svojej námorníckej kolekcii v roku 1917 a Hepburn môžeme vidieť v takom tope vo filme Usmievavá tvár. Pruhy sprevádzali Audrey počas celého života. Na chladné letné noci, či počas nadchádzajúcej jesene, siahnite po pohodlnom voľnom tričku s pásikmi, ktoré skombinujte s tmavými džínsami a balerínami, alebo zvoľte obtiahnuté tričko a sukňu.

 

5. Biela košeľa

audrey shirt 610x243 Päť klasických Audrey Hepburn kúskov, ktoré váš šatník potrebuje

Hepburn bola fanúšičkou minimalizmu a často nosila úplne monochromatické outfity, alebo jednoduché farby doplnila vzorovaným kúskom. Jedným z takýchto kusov oblečenia, ktoré pomohla spopularizovať, bola biela košeľa. Jednu z najobľúbenejších variácií môžeme vidieť vo filme Prázdniny v Ríme, kde jej postava kombinuje zapnutú košeľu s vyhnutými rukávmi s dlhou sukňou. Hepburn mala na sebe košeľu v celej rade štýlov, vrátane “boyfriend” looku, ktorý sa stal populárnym vďaka fotke Jacka Cardiffa z roku 1956. V lete oceníte tento kúsok z hodvábu či iného jemného materiálu.

audrey shirt2 610x428 Päť klasických Audrey Hepburn kúskov, ktoré váš šatník potrebujeMeno:
ODOSLAŤ
:)
SOCIÁLNE SIETE
KOMENTÁRE
vaše novinky zo sveta zábavy
sector logo
network
Stajl.sk 2020 / [email protected]