Biografia: Keď najsexy chlap sveta zachráni značku Gucci

Dostať sa do módneho priemyslu nie je jednoduché. Chce to vytrvalosť, trpezlivosť a povedzme si na rovinu; napriek akýmkoľvek kontaktom, musíte mať v prípade kreatívneho odvetvia vedomosti aj talent. Preto chceme dnešnú biografiu venovať americkému dizaj

pridal Vera Valek 10.10.2013 o 10:54


Dostať sa do módneho priemyslu nie je jednoduché. Chce to vytrvalosť, trpezlivosť a povedzme si na rovinu; napriek akýmkoľvek kontaktom, musíte mať v prípade kreatívneho odvetvia vedomosti aj talent. Preto chceme dnešnú biografiu venovať americkému dizajnérovi svetového formátu, ktorý svojimi predstavami zachránil taliansku značku Gucci pred bankrotom. Neskutočný sexepíl, obrovský potenciál a jedno meno. Tom Ford.

tom ford the talks 610x406 Biografia: Keď najsexy chlap sveta zachráni značku Gucci

Vytrvalosť je presne to, vďaka čomu Tom dostal svoj prvý job. Každý deň v mesiaci telefonoval dizajnérke Cathy Hardwick, aby mu dala prácu. Trvalo mu presne 30 dní kým dostal svoju príležitosť na interview, zatiaľ čo Cathy si bola 100 %-tne istá, že prácu nedostane. Presvedčil ju veľmi inteligentným spôsobom. Keď sa ho spýtala, kto je jeho obľúbený európsky dizajnér, Ford vymenoval ChanelArmani, len preto, že Hardwick mala oblečené ich kúsky.

6563ac4868ff8201ecba3dad24654fa6 610x611 Biografia: Keď najsexy chlap sveta zachráni značku Gucci

Keď sa -z amerického štýlu unavený- Tom rozhodol presťahovať do Európy, značka Gucci bola na bode mrazu. Predaje klesli o 22 miliónov dolárov a jediný, kto chcel s ňou mať niečo spoločné bol práve Ford, a preto prijal miesto dizajnéra ženských kolekcií. Tom pracoval 18 hodín denne, robil na 16 kolekciách ročne a o 4 roky neskôr sa stal kreatívnym riaditeľom. Presne vtedy sa v multibiliónovom biznise začali diať doslova zázraky.

page1 Biografia: Keď najsexy chlap sveta zachráni značku GucciCharakteristické červeno-zelené pásiky na taškách, peňaženkách alebo klobúkoch, kabelky s bambusovými rúčkami a aj parfémy. Svieže a sexy kampane nafotené jedným z najlepších fotografov sveta Mariom Testinom v spolupráci s vtedajšou najlepšou stylistkou Carine Roitfeld. To všetko pomohlo vrátiť značke Gucci stratenú slávu a aj peniaze. Keď sa Tom rozhodol opustiť kreslo riaditeľa, značka mala hodnotu 10 biliónov dolárov.

V roku 2005 založil Tom Ford značku s rovnakým menom. Na jeho prvej fashion show nepredvádzali náhodne vybraté modelky ale hlavne priateľky, medzi nimi aj Beyoncé.

Tom nie je len návrhárom. Pracuje aj ako režisér a riaditeľ produkčnej spoločnosti Fade To Black, ktorú sám založil. Debutoval úspešným filmom A Single Man, kde hrá hlavnú postavu Colin Firth.

Ford žije od roku 1986 so žurnalistom Richardom Buckley  a od minulého roka majú syna Alexandra Jamesa.

gq 610x804 Biografia: Keď najsexy chlap sveta zachráni značku Gucci

Ak pôjde všetko podľa biznis plánu, jeho kolekcie vrátane oblečenia, parfémov a preslávených okuliarov mu na začiatku roka 2014 prinesú 1 bilión dolárov. Pekná suma za tvrdú prácu počas 10-tich rokov, však?

ford wintour Biografia: Keď najsexy chlap sveta zachráni značku Gucci

Tom Ford na otváraní hlavného obchodu v Londýne v spoločnosti šéfredaktorky Vogue Anny Wintour

tumblr ledchovY201qedkobo1 400 Biografia: Keď najsexy chlap sveta zachráni značku Gucci

Queen B na prvej fashion show v New Yorku

Tom Ford Autumn Winter 2013 2014 campaign 1 610x789 Biografia: Keď najsexy chlap sveta zachráni značku Gucci W SS13 CAMPAIGN 2 610x410 Biografia: Keď najsexy chlap sveta zachráni značku Gucci

Kde by bol módny svet bez tohto uznávaného a mocného muža? O značke Gucci  by sa pravdepodobne neučili ani dizajnéri na najlepších univerzitách sveta a ekonomika by bola o pár biliónov ľahšia…Meno:
ODOSLAŤ
:)
SOCIÁLNE SIETE
KOMENTÁRE
vaše novinky zo sveta zábavy
sector logo
network
Stajl.sk 2020 / [email protected]