Dizajn Coca Coly bude v rukách Jean Paul Gaultiera

Nie iba módne domy, ale už aj diétna Cola má vlastného kreatívneho dizajnéra — od začiatku marca 2012  ním je samotný Jean Paul Gaultier. Francúzsky návrhár by mal rozhodovať o dizajnérskych spoluprácach ale i online marketingu. Jednoducho povedané

pridal Hana Jariabková 19.4.2012 o 0:00


Nie iba módne domy, ale už aj diétna Cola má vlastného kreatívneho dizajnéra — od začiatku marca 2012  ním je samotný Jean Paul Gaultier. Francúzsky návrhár by mal rozhodovať o dizajnérskych spoluprácach ale i online marketingu. Jednoducho povedané: plechovky sladkého nápoja budú odteraz tres chic.

jpg1 600x449 Dizajn Coca Coly bude v rukách Jean Paul Gaultiera

Coca Cola už v minulosti predstavila niekoľko spoluprác s módnymi návrhármi a osobnosťami šoubiznisu (spomínate si na Lagerfelda a Draft Punk, o ktorých sme písali?) a pripravuje sa aj na túto letnú sezónu. Predošlé mesiace plechovku prerobili značky Diane von Furstenberg a Comme Des Garçons.

Gaultierova premiéra bola odhalená koncom minulého týždňa a vo Francúzsku je už v obchodoch. Provokatívnu kampaň v námorníckom štýle nafotil Stephane Sednaoui a myslím, že jej nápaditosť a vtip sa bude ľuďom páčiť.

“Coca Cola ma požiadala, aby som preskúmal jej hravú osobnosť a pretvoril štýl fľašky. Chcem ľuďom ukázať dizajn, ktorý mám rád. Keďže majú fľašky tvar ženského tela, bola to zábava ‘obliecť’ ich,” vyjadril sa Gaultier.

Kampaň a dizajn fľašky podľa mňa celkom vyšiel, ale čo trojica videí pre Coca Colu? V nich si Gaultier zahral dizajnéra, ktorý pomáha vyriešiť problémy so šatníkom troch bábkových postavičiek. Obliecť sa mu ich síce podarilo, ale celkový dojem pripomína nevydarený hororový snímok, ktorý vás bude strašiť ako šašo v cirkuse. Som preto zvedavá, ako ich prijme širšie publikum. Čo si o nich myslíte vy?

jpg3 600x777 Dizajn Coca Coly bude v rukách Jean Paul Gaultiera

jpg4 600x777 Dizajn Coca Coly bude v rukách Jean Paul Gaultiera

jpg5 600x777 Dizajn Coca Coly bude v rukách Jean Paul Gaultiera

comme des garcons play coca cola 468x287 Dizajn Coca Coly bude v rukách Jean Paul Gaultiera

Dizajn pre Coca Colu od značky PLAY Comme des Garçons.

comme des garcons play coca cola light 468x302 Dizajn Coca Coly bude v rukách Jean Paul Gaultiera

comme des garcons play coca cola zero 468x290 Dizajn Coca Coly bude v rukách Jean Paul Gaultiera

Diane von Furstenberg Diet Coke Bottles 468x409 Dizajn Coca Coly bude v rukách Jean Paul Gaultiera

Diétnu Colu prerobila už aj Diane von Furstenberg.

diet coke dvf bottles 468x631 Dizajn Coca Coly bude v rukách Jean Paul GaultieraZaradené pod: Módne ikony
Meno:
ODOSLAŤ
:)
SOCIÁLNE SIETE
KOMENTÁRE
vaše novinky zo sveta zábavy
sector logo
network
Stajl.sk 2020 / [email protected]