Kniha do vašej knižnice: Móda na Slovensku v medzivojnovom období (1919-1939)

Väčšina z nás sa už zhodla, že kultúra a minulosť našej módy je “poznačená” obdobím socializmu a možno aj preto sa dnešnej generácii mladých ľudí tak ťažko hľadá vlastný štýl, v ktorom by sa cítili dobre a vymykali by sa priemeru. Problémom j

pridal Hana Jariabková 4.4.2012 o 0:00


4a16d7 Kniha do vašej knižnice: Móda na Slovensku v medzivojnovom období (1919 1939)

Väčšina z nás sa už zhodla, že kultúra a minulosť našej módy je “poznačená” obdobím socializmu a možno aj preto sa dnešnej generácii mladých ľudí tak ťažko hľadá vlastný štýl, v ktorom by sa cítili dobre a vymykali by sa priemeru. Problémom je neraz aj nedostatok publikácií, ktoré by vedeli v móde a dizajne poukázať na tie časti, za ktoré by sme z minulosti mohli byť hrdí a aj dnes v nich mohli hľadať inšpiráciu.

Publikácia, o ktorej je dnes reč, snáď túto dieru aspoň trochu zapĺňa. Vzácnejšia je o to viac, že ide priamo o knihu o móde: Móda na Slovensku v medzivojnovom období od autorky Zuzany Šidlíkovej sa venuje odevnému priemyslu a kultúre na Slovensku v rokoch 1918 až 1939. Dozviete sa o podnikoch, firmách, módnej kresbe a fotografii, či významných osobnostiach tejto doby.

Cena sa pohybuje pod 15 € a nájdete ju v kníhkupectvách Panta Rhei či Artforum. Viac o móde z tohto obdobia nájdete na blogu Pressburg Fashion.Meno:
ODOSLAŤ
:)
SOCIÁLNE SIETE
KOMENTÁRE
vaše novinky zo sveta zábavy
sector logo
network
Stajl.sk 2020 / [email protected]