Sladká jar, lepkavé leto: Pastely na jar/leto 2012

O pastelové farby som stratila záujem pred niekoľkými rokmi — jednak som sa ich nasýtila a jednak mi bledé farby príliš nejdú k tvári. Tento rok však zvažujem ešte raz. Farebný kokteil alebo  paletu sladkých makaróniek, o ktoré je stále väčší záuje

pridal Hana Jariabková 2.4.2012 o 7:51


O pastelové farby som stratila záujem pred niekoľkými rokmi — jednak som sa ich nasýtila a jednak mi bledé farby príliš nejdú k tvári. Tento rok však zvažujem ešte raz. Farebný kokteil alebo  paletu sladkých makaróniek, o ktoré je stále väčší záujem, namiešali návrhári na túto sezónu naozaj perfektne. Aj keď vám bledé farby nejdú, vždy ich môžete vhodne zasadiť do outfitu pomocou sukne, nohavíc, topánok a iných doplnkov ako napríklad opaskom či peňaženkou, ktorá vám ostane nadlho.

stajl pastel Sladká jar, lepkavé leto: Pastely na jar/leto 2012

Jemných odtieňoch pastelov sa v každom prípade hodia na jar, kedy pripomínajú prvé kvitnúce stromy, či na leto, kedy sa jasnejšie farby hodia kvôli horúcemu slnku. Stačí sa obzrieť dookola a nájsť si vlastnú inšpiráciu. Keď už viete, na čo si posvietiť, zájdite do Manga alebo do Zary, kde sú týchto farieb momentálne plné vešiaky.

Vravíte, že pastely neviete nosiť? Dajú sa nosiť rôznymi spôsobmi. Jedným z nich je kombinovanie s neutrálnymi farbami (čierna, biela, sivá) alebo s prírodnými farbami (béžová, hnedá, khaki). Cukríková farba tak môže viac vyniknúť alebo pôsobiť prirodzenejšie. Za zváženie stojí kombinovať teplé tóny farieb s teplými, či naopak studené so studenými.

Aby ste však nevyzerali ako jednoliaty cukrík, skúste si nájsť prvky na oblečení, ktoré budú tmavšie: napríklad stredne tmavé denimové nohavice s bledomodrou košeľou. “Jednoliaty” efekt pristane naozaj len málokomu — podľa mňa sa skôr hodí na dovolenkové destinácie ako do mesta.

Na módnych prehliadkach nebolo nevídané ani miešanie studených a teplých farieb. Za príklad môže slúžiť značka J.Crew, ktorá zvolila zaujímavú paletu ružových a oranžových tónov. Zaujímavejšie sú o to viac, že aj keď je ružová skôr teplá než studená farba, zvolený odtieň je práve studený. Miešanie teplých a studených farieb je však podľa môjho názoru najviac problematické. Preto odporúčam používať s mierou a opatrne.

Oslovili vás pastelové farby? Plánujete ich skúsiť — ako ich budete nosiť?

Inšpirovať sa môžete aj oblečení a doplnkami z koláže

jcrew Sladká jar, lepkavé leto: Pastely na jar/leto 2012

Kombinácie v podaní J.Crew jar/leto 2012, zľava: pastely s neutrálmi chinos nohavicami; studené a teplé farby modrej, fialovej a žltej; použitie teplejšej farebnej škály.

mulberry Sladká jar, lepkavé leto: Pastely na jar/leto 2012

Mulberry jar/leto 2012, zľava: pastelová žltá s neutrálnou hnedou; studené a teplé farby zelenej, sivo-modrej a zelenej doplnené hnedou taškou; použitie studených farieb.

vuitton Sladká jar, lepkavé leto: Pastely na jar/leto 2012

Celoplošné palety pastelov využila značka Louis Vuitton, jar/leto 2012.Zaradené pod: Trendy a štýl
Meno:
ODOSLAŤ
:)
SOCIÁLNE SIETE
KOMENTÁRE
vaše novinky zo sveta zábavy
sector logo
network
Stajl.sk 2020 / [email protected]