Štýl Vežkého Gatsbyho bude ešte väčší

Rok 2012 sa už teraz pripravuje na vežké filmové premiéry a medzi ne bude rozhodne patri aj film Vežký Gatsby (The Great Gatsby). Táto filmová inscenácia čerpá z rovnomennej knihy amerického autora Francisa Scotta Fitzgeralda vydanej v roku 1925. Jeho d

pridal Hana Jariabková 5.12.2011 o 0:00


Rok 2012 sa už teraz pripravuje na vežké filmové premiéry a medzi ne bude rozhodne patri aj film Vežký Gatsby (The Great Gatsby). Táto filmová inscenácia čerpá z rovnomennej knihy amerického autora Francisa Scotta Fitzgeralda vydanej v roku 1925. Jeho dielo sa nestalo len literárnou klasikou, ktorá je už tretíkrát sfilmovaná. Pre fanúšikov módy bude ma totiž pár svetlých bodov — sú nimi kostýmy, šperky a herecké obsadenie.

307708 10150383216552083 190561952082 8548676 1549720227 n Štýl Vežkého Gatsbyho bude ešte väčší

Modelka a herečka Gemma Ward si vo Vežkom Gatsbym zahrá postavu Catherine Wilson.

V prvom rade medzi hviezdami ako Leonadro DiCaprio (v úlohe Jaya Gatsbyho), Carey Mulligan (Daisy Buchanan) a Tobey Maguire (Nick Carraway) zažiari aj modelka (a viackrát “ostriežaná” herečka) Gemma Ward. Tento raz sa jej podarilo získa úlohu Catherine Wilson, sestru Myrtle, ktorú si zas zahrá Isla Fisher. Vidie ju môžeme v dobovom kostýme priamo z natáčania.

Sú to práve kostýmy, ktoré by mali zauja všetkých poriadnych fashionistov. Denník Huffington Post sa zmienil, že by malo ís o vintage kúsky. Okrem toho, šperky — konkrétne “kolekciu s diamantmi zasadenými v platine a perlami” — do filmu prinesie značka Tiffany & Co. Okrem nich vyhotoví aj porcelánové riady a strieborné príbory.

Vo filmovej adaptácii z roku 1974, v ktorej si v hlavných úlohách zahrali Robert Redford a Mia Farrow, boli použité kostýmy značky Ralph Lauren. Zatiaž nie je známe, či aj nová verzia bude ma svojho návrhára, alebo sa bude sústredi prevažne len na historické odevy.

Na novom Vežkom Gatsbym bude zaujímavé to, že bude v 3D — vraj aby sa “prehĺbila dramatickos”. Dej, ktorý sa odohráva na začiatku 20. rokov minulého storočia, je zasadený do New Yorku a newyorského Long Islandu. Natáčanie napriek tomu prebieha v Austrálii. Uvidíme, či nová filmová podoba naozaj bude stᝠza to — na vlastné oči si ju s knihou alebo predošlými snímkami budeme môc porovna až v decembri budúceho roku, no určite si ju budeme môc vychutna práve vďaka bohatým kostýmom a zaujímavému hereckému nasadeniu.

leonardo dicaprio carey mulligan gatsby centennial 07 Štýl Vežkého Gatsbyho bude ešte väčší

Carey Mulligan, Leonardo DiCaprio a Toby Maguire pri natáčaní scén nového Gatsbyho.

leonardo dicaprio carey mulligan gatsby centennial 06 Štýl Vežkého Gatsbyho bude ešte väčšíZaradené pod: O móde pri káve
Meno:
ODOSLA
:)
SOCIÁLNE SIETE
KOMENTÁRE
vaše novinky zo sveta zábavy
sector logo
network
Stajl.sk 2020 / [email protected]