Burberry a mikina so slučkou na krku.

Ako je už trendom, aj zlá reklama je predsa len reklama (outrageous marketing). Svoje o tom vie Dolce & Gabbana, Prada, Forever 21 a ďalšie značky. V poslednej dobe módne spoločnosti o sebe dávajú vedie rôznymi spôsobmi. Bez škandálu by snáď módny p

pridal Michaela Stanislavová 26.2.2019 o 7:47


burberry 610x327 Burberry a mikina so slučkou na krku.

Ako je už trendom, aj zlá reklama je predsa len reklama (outrageous marketing). Svoje o tom vie Dolce & Gabbana, Prada, Forever 21 a ďalšie značky. V poslednej dobe módne spoločnosti o sebe dávajú vedie rôznymi spôsobmi. Bez škandálu by snáď módny priemysel ani nebol. Nevadia im ani obvinenia z rasizmu, homofóbie či diskriminácie. Nezastrašia ani vežké pokuty, ktoré zaplatia namiesto marketingu.

Po novom rozruch spôsobila mikina značky Burberry.

Počas prehliadky na Fashion Weeku v Londýne odprezentovala modelka mikinu značky Burberry, ktorá obsahovala namiesto klasických šnúrok lano a slučku. źudí to hneď pobúrilo a videli za tým motív navádzania na samovraždu. Módna spoločnos to najprv vôbec nebrala tak negatívne, pokiaž na to neupozornila priamo jedna z modeliek, ktorá sa zúčastnila prehliadky.

Modelka Liz Kennedy vyfotila spomínanú mikinu v šatni módnej šou a napísala na sociálnu sie príspevok o tom, aké je to nemorálne, vôbec to nie je módny doplnok a za žiadných okolností sa nemá zosmiešňova predmet, ktorým si zobralo milióny žudí život.

Mnoho žudí zareagovalo tak, že si začali zo slučky robi srandu, foti a pridáva fotky vysiaceho lana zo stropu. Iní Liz v názore úplne podporili a zdielali to medzi dalších žudí.

Burberry nakoniec pod nátlakom zareagovalo stiahnutím mikiny z kolekcie aj predaja. V oficiálnom vyhlásení sa ospravedlnila a vyjadrila vežkú žútos nad tým, ako mikina vyzerá. Sžučku odôvodnilo, že celá priehliadka bola inšpirovaná námornickymi vzormi, kde sa používa. Odmieta akúkožvek spojitos samovrážd a uahovania si z nej, či navádzanie.

Zara a jej nové logo. Originalita, alebo kopírovanie?

Prada obvinená z rasizmu! Vytvorila postavičky pripomínajúce opice!

Dolce & Gabbana označili za rasistov a sexistov!

Čo si o tom všetkom myslíte Vy? Zanechajte názor v komentári.

burberry2 610x609 Burberry a mikina so slučkou na krku.

burberry3 610x875 Burberry a mikina so slučkou na krku.Meno:
ODOSLA
:)
SOCIÁLNE SIETE
KOMENTÁRE
vaše novinky zo sveta zábavy
sector logo
network
Stajl.sk 2020 / [email protected]