Dolce & Gabbana označili za rasistov a sexistov!

Ďalší vežký rozruch má na svedomí luxusná módna značka Dolce & Gabbana. Taliansku módnu značku s názvom Dolce & Gabbanna pozná snáď každý. Založili ju módni návrhári Domenico Dolce a Stefano Gabbana v roku 1985. Ich klienti patria medzi najlepšie

pridal Michaela Stanislavová 23.11.2018 o 13:11


DolceGabbana TheGreatShow ad 610x343 Dolce & Gabbana označili za rasistov a sexistov!

Ďalší vežký rozruch má na svedomí luxusná módna značka Dolce & Gabbana.

Taliansku módnu značku s názvom Dolce & Gabbanna pozná snáď každý. Založili ju módni návrhári Domenico Dolce a Stefano Gabbana v roku 1985.

Ich klienti patria medzi najlepšie obliekaných žudí na svete, takzvané módne ikony.

Najznámejší sú manželia Beckhamovi, Madonna, či Kendall Jenner.

Tentokrát, ale svojou kampaňou urobili krok vedža a čelia obvineniu z rasizmu a sexizmu.

Dolce & Gabbana v čínskom Šanghaji odštartovala kampaň pre vežkú módnu prehliadku, ale obdivu sa nedočkali.

Talianska značka zverejnila 40 sekundové reklamné spoty, kde sa modelka snaží jes rôzne jedla paličkami. Pri tom jej mužský hlas v pozadí radí, ako to má zvládnu, pričom to má dvojaký zmysel. źudí to okamžite pobúrilo a vyjadrili sa, že je to rasistické, pretože tvorcovia si zakladajú na stereotypoch čínskej kultúry.

Pozri video TU!

Click here to view the embedded video.

Videá vznikli ako promo ku The Great Show a mali vyjadri poctu Číne. Stal sa ale pravý opak a obrátil sa proti ním celý národ. Najväčšie čínske spoločnosti elektronického obchodu stiahli z predaj ich tovar. Show nakoniec z dôvodu rasizmu a sexizmu museli zruši. Predtým ale mnohé čínske celebrity a modelingové agentúry, zrušili svoju účas.

Talianski návrhári Domenico Dolce a Stefano Gabbana sa nakoniec v čínskom jazyku ospravedlnili.

„Po nespočetných návštevách Číny sme sa ešte viac zamilovali do čínskej kultúry. Máme sa ale, samozrejme, aj naďalej čomu uči. Musíme sa ospravedlni za chyby, ktorých sme sa dopustili.“ povedal Dolce.

„Nič podobné sa už nestane. Na tieto skúsenosti a na toto ponaučenie nikdy nezabudneme. Zároveň sa vynasnažíme, aby sme lepšie pochopili čínsku kultúru a budeme ju viac rešpektova. A na záver vás z celého srdca prosíme o odpustenie.“ ospravedlňoval sa Gabbana, ktorému aj hneď po kampani “heckli” instagram (viď. nižšie).

DolceGabbana TheGreatShow hack 610x943 Dolce & Gabbana označili za rasistov a sexistov!Meno:
ODOSLA
:)
SOCIÁLNE SIETE
KOMENTÁRE
vaše novinky zo sveta zábavy
sector logo
network
Stajl.sk 2020 / [email protected]