Vivienne Westwood vydá autobiografiu

Kráľovná britskej módy, Vivienne Westwood, ktorá vynašla punkový štýl a preniesla ho na módne móla, predala práva na autobiografiu. Spolupracovať bude s Ianom Kellym, ktorý napísal knihu o Beau Brummellovi, či biografiu Casanovu, ktorú ocenil Sunday Time

pridal Táňa Matúšová 19.11.2013 o 15:09


Kráľovná britskej módy, Vivienne Westwood, ktorá vynašla punkový štýl a preniesla ho na módne móla, predala práva na autobiografiu. Spolupracovať bude s Ianom Kellym, ktorý napísal knihu o Beau Brummellovi, či biografiu Casanovu, ktorú ocenil Sunday Times ako najlepšiu biografiu roku 2008.

vivienne 2552497b 610x380 Vivienne Westwood vydá autobiografiu

“Živí si zaslúžia rešpekt. A mŕtvi si zaslúžia pravdu”, hovorí Westwood. “Ja s Ianom na tom pracujeme spoločne a som nadšená, že to bude môj príbeh. Príbeh, ktorý nikto predtým nenapísal.” Kelly hovorí, že chcel napísať pravdu o milej a vtipnej osobe, ktorej tvár a oblečenie poznajú po celom svete, no ktorá je tiež učiteľkou na základnej škole v Derbyshire, ktorá stretla a zaľúbila sa do Malcolma McLarena. Kelly bude príbeh rozprávať sčasti cez Vivienne a sčasti prostredníctvom príspevkov rodiny, priateľov a známych, vrátane Princa Charlesa, Jerry Hall, Naomi Campbell, Boba Geldofa a Juliana Assange.

article 2252246 16A085FE000005DC 625 634x646 610x621 Vivienne Westwood vydá autobiografiu

Má 72 rokov a  je stále hnacou silou svojho módneho impéria, kolekcií, obchodov a projektov. A je to pravdepodobne najbláznivejšia babička na svete. Jej schopnosťou šokovať by mohla takú Miley Cyrus strčiť do vrecka.  Jej zoznam celebrity fanúšikov je pôsobivý rovnako ako légie obyčajných dievčat, ktoré sa spoliehajú na jej kúsky, vyzdvihujúce krivky a postavu.

04 vivienne paris fashion week 738pk030511 610x407 Vivienne Westwood vydá autobiografiu

Pre svadobné šaty z jej dielne by mnohé nevesty vraždili. Carrie Bradshaw sa v nich plánovala vydať vo filme Sex v Meste. Jedny podobné, no vo fialovej farbe mala na sebe Dita von Teese, na svojej svadbe v Írsku.

carrie bradshaw wedding dress vivienne westwood 610x565 Vivienne Westwood vydá autobiografiu

Jej príbeh je bohatý na momenty, ktoré definovali éru. Okrem punkovej éry 70. rokov, ktorú Westwood vytvorila spolu s Malcolmom McLarenom na King’s Road, je tu ešte veľa zaujímavých tém, o ktorých by sme chceli vedieť viac. Napríklad, čo by povedala na to, keď sa obliekla za Margaret Thatcher pre jednu z najlepších obálok magazínu v histórii: aprílový Tatler z roku 1989. A tiež by nás zaujímalo, aké to bolo prevziať si Rad britského impéria bez nohavičiek.

Vivienne Westwood Thatcher 610x864 Vivienne Westwood vydá autobiografiu

No Vivienne nie je len návrhárka božských šiat. Vášnivo sa zaujíma o ľudské práva a eko-politiku. Väčšinu svojich peňazí venuje na záchranu dažďových pralesov a polárneho kruhu. Na autobiografiu tejto dámy si bohužiaľ počkáme do októbra 2014.

Bude Westwoodovej kniha prírastkom vo vašej knižnici?

vivienne westwood backstage with catwalk models at lfw aw11 610x424 Vivienne Westwood vydá autobiografiuZaradené pod: Novinky, Vivienne Westwood
Meno:
ODOSLAŤ
:)
SOCIÁLNE SIETE
KOMENTÁRE
vaše novinky zo sveta zábavy
sector logo
network
Stajl.sk 2024 / [email protected]