Stajl bol na Prieskume!

Na Letnom prieskume ukázali svoje semestrálne práce nádejné talenty z VŠVU v Bratislave. V ateliéri odevného dizajnu spracovali študenti tému Poem, báseň. Najväčší úžas vyvolal editoriál  kolekcie Progress od Andrey Pojezdálovej a fotografa Juraja Starov

pridal Elena Senková 14.5.2013 o 21:41


Na Letnom prieskume ukázali svoje semestrálne práce nádejné talenty z VŠVU v Bratislave.

pojezdalova.starovecky Stajl bol na Prieskume!

Andrea Pojezdálová, foto: Juraj Starovecký


V ateliéri odevného dizajnu spracovali študenti tému Poem, báseň. Najväčší úžas vyvolal editoriál  kolekcie Progress od Andrey Pojezdálovej a fotografa Juraja Staroveckého. Svieže, uvoľnené a profesionálne fotografie! Andrea je veľký talent, jej hviezda zažiarila na Brillance Fashion show 2011 a sledovať jej projekty je pre mňa zakaždým zaujímavejšie! Tentoraz použila sivú škálu farieb a vytvorila veľmi ženské, voľne padajúce šaty. Ema Kleinová sa v rockovej kolekcii Affection pohrala so silnými protikladmi. Ako potlač použila vo svojej čierno-bielej kolekcii surový motív reťazí. V modeloch vidieť princeznú motorkárov, silné dievča v mužskom svete, čo nosí biele blúzky s reťazou, ostne na šortkách, transparentné sexi šaty a prešívanú farebnú bundičku, čo sa rozpíja do stratena. Stážistka Henrieta Kurčíková zaujala bielou a prešívanou ženskou spodnou bielizňou. Jej veľké nohavičky s odhalenými bokmi sú krásne sexi a cudné zároveň. Henrietu si pamätáte aj z reportáže o minuloročnej absolventskej prehliadke, na ktorej predviedla pozoruhodnú kolekciu čiernych pokrývok hlavy Status,  inšpirovanú tradičnými svadobnými partami,  ale aj strohou atmosférou SM praktík. Lena Rypáková zaujala svojou čiernou kolekciou, najmä strihaným a sporo zahaľujúcim čiernym topom (na podobné línie sme zvyknutí aj u Michaela Korsa, naposledy sa v tomto obľúbenom strihu  so štýlom ukázala na červenom konci  Met Ball v New Yorku austrálska modelka Miranda Kerr). Z farebnej kolekcie Terézie Šiškovej upútalo veselé prešívanie ako prenesené ťahy šráfovania. Zážitok zmyslov sme mali aj zo snehobieleho nadýchaného kožúška od stážistu Zoltána Tótha a bielej masky na tvár vyrobenej 3D tlačou od Mira Straku.

V ateliéri textilnej tvorby sa Zuzana Zmateková inšpirovala ľudovou ornamentalistikou a kvetmi, ale aj módou hudobných štýlov metalu, punku a rocku. Jej kolekcia Sensual perception je magická a hladká, s Givenchy lookom. Len nedávno sa vrátila zo stáže u Alexandra McQueena! Skvelé! Saká pre starnúcich gentlemanov s podšívku potlačenou motívom zo starých kníh, citlivú kolekciu inšpirovanú otcom a prirodzeným starnutím ukázala Kristína Sekerková.

j 610x265 Stajl bol na Prieskume!

Ema Kleinová, Henrieta Kurčíková (foto Jakub Čajko, Vladmíra Labudová ( foto Luboš Kotlár)

Tričko ako šperk? A z plastu?  V ateliéri šperku som objavila Vladimíru Labudovú! Vyfrézovaný plast spojila krúžkovaním a vytvorila Tričko Pečko. Mladá umelkyňa recykluje geometrický symbol  ženy, kosoštvorce odkazujú na tvorbu Jany Želibskej, feministickej konceptuálnej umelkyne  československej scény 60-tich rokov. Jej výstavu Zákaz dotyku sme prednedávnom mali možnosť vidieť v Slovenskej Národnej Galérii.
Občas nenávidíte Mickeyho? Vtipná woodoo modrotlač myšky so špendlíkmi v telíčku, či mucholapiek je zhmotnenie “fuck the system”  filozofie. Grafiky od Cleopatry Muchovej sú explózia punku a néonu. Super!

Držím palce a teším sa na absolventskú prehliadku!

zoltan toth 610x871 Stajl bol na Prieskume!

Zoltán Tóth, Miro Straka, foto: Jakub Čajko

zmatekova 610x871 Stajl bol na Prieskume!

Zuzana Zmateková, foto: Jakub Čajko

 

treti 610x198 Stajl bol na Prieskume!

Lena Rypáková, Terézia Šišková, Kristína Sekerková, Cleopatra MuchováZaradené pod: Móda na Slovensku, Novinky
Meno:
ODOSLAŤ
:)
SOCIÁLNE SIETE
KOMENTÁRE
vaše novinky zo sveta zábavy
sector logo
network
Stajl.sk 2020 / [email protected]