Twiggy — módna ikona s nezabudnuteľným mejkapom

Keď sa povie meno Twiggy, určite sa vám vybaví štíhla postava, krátke vlasy a obrovské oči tejto britskej topmodelky. Dnes už dáma vo vyššom veku, v 60. rokoch módna ikona, ktorá udala smer módy a vizáže vtedajšej mládeži. Jej krátky pixie účes sa opakov

pridal Monika Kleinová 15.2.2011 o 1:00


Keď sa povie meno Twiggy, určite sa vám vybaví štíhla postava, krátke vlasy a obrovské oči tejto britskej topmodelky. Dnes už dáma vo vyššom veku, v 60. rokoch módna ikona, ktorá udala smer módy a vizáže vtedajšej mládeži.

twiggy 01 470x619 Twiggy    módna ikona s nezabudnuteľným mejkapom

Jej krátky pixie účes sa opakovanie vracia do módy aj o necelé polstoročie neskôr — nedávno sme ho videli napríklad na Emme Watson — čo však ostáva viac spojené s obdobím 60. rokov, je jej typické líčenie očí.

Aby oči získali väčší a guľatší tvar, Twiggi používala husté umelé riasy, “prázdne” kontúrovanie čiernou linkou a maľovanie mihalníc. Postup je jednoduchý: najskôr natrite oči neutrálnym očným tieňom vo farbe vašej pokožky. Potom si vezmite úzky štetec a čierny očný tieň, ktorým zvýrazníte záhyby až k vnútornému kútiku oka. Ak chcete, môžete ich prejsť čiernou ceruzkou pre silnejší efekt. Následne stačí urobiť výrazné čierne linky, naniesť riasenku a nalepiť husté umelé riasy — Twiggy dokonca nalepovala aj tri páry rias na seba.

Zaujímavé je, že riasy sa v tomto období maľovali hrubými vrstvami riasenky, až sa zvykli spájať a lepiť. Dnes je to považované za dosť nevkusné, vtedy to bola hotová vychytávka. Napokon, až kým neprišla éra hippies, prirodzený look nebol práve in. Aby boli oči ešte väčšie, biela linka na spodnom vnútornom viečku a dlhé domaľované riasy na spodnom vonkajšom viečku boli nutnosť. Twiggy ich vraj maľovala riasenkou.

Na dnešné pomery je tento look pomerne extravagantný, no verím, že stále si necháva príležitostných fanúšikov. Dôvod, prečo sú Twiggine oči také nezabudnuteľné, je aj jej krátky účes a plavá farba vlasov, ktoré ich dávajú viac do popredia. Ťažko povedať, či je aj v dnešnej dobe niekto, kto by udal taký silný trend v mejkape. Ja si myslím, že skôr nie a aj preto si Twiggy stále získava naše sympatie.

twiggy 02 470x274 Twiggy    módna ikona s nezabudnuteľným mejkapom

twiggy 03 470x491 Twiggy    módna ikona s nezabudnuteľným mejkapomZaradené pod: Celebrity, Mejkap, Bling
Meno:
ODOSLAŤ
:)
SOCIÁLNE SIETE
KOMENTÁRE
vaše novinky zo sveta zábavy
sector logo
network
Stajl.sk 2020 / [email protected]