Ako na to: Ceruzka na pery

Aplikovať ceruzku na pery nie je na prvý pohľad také jednoduché, ako by sa mohlo zdať. Vyžaduje si to prax a pevnú ruku, no samozrejme aj vhodný výber farby. V prvom rade je dobré vedieť, načo je nám vôbec ceruzku na pery. Jej výhodou je, že lepšie drží

pridal Andrea Nováková 14.8.2009 o 19:06


pery Ako na to: Ceruzka na peryAplikovať ceruzku na pery nie je na prvý pohľad také jednoduché, ako by sa mohlo zdať. Vyžaduje si to prax a pevnú ruku, no samozrejme aj vhodný výber farby.

V prvom rade je dobré vedieť, načo je nám vôbec ceruzku na pery. Jej výhodou je, že lepšie drží farbu rúžu, zabraňuje jeho roztekaniu a pri správnom použití môže väčšie pery zmenšiť a užšie pery zväčšiť.

Ako na to:

  • Ceruzka na pery by sa mala čo najviac podobať farbe rúžu, alebo by mala byť radšej o niečo bledšia ako rúž. Ak bude tmavšia, kontrast nemusí byť dvakrát prijateľný a vy budete vyzerať ako Joker z Batmana (alebo Spice Girls v roku ’96).
  • Ak máte menej skúseností alebo príliš roztrasenú ruku, pery navlhčite balzamom na pery. Ceruzka po ňom bude ľahšie kĺzať a lepšie sa rozotrie. Ak ho však bude príliš, stratí sa efekt, pri ktorom rúž vydrží dlhšie.
  • Obtiahnite ceruzkou vaše pery. Lepšie je začať smerom zvnútra von, aby ste okolo vonkajšej časti pier nechtiac nenaniesli farbu a nepokazili tým prirodzený tvar pier.
  • Dôležité je jemne vyfarbiť pery ceruzkou, aby ste celkom zabránili akémukoľvek rozdielu faby ceruzky a rúžu.
  • Naneste rúž, najlepšie štetcom a rozotrite. Hotovo.

Ak je ceruzka príliš ostrá, môže sa stať, že zanechá príliš výrazné stopy. V prípade potreby ju trochu zatupte (pokreslite servítku alebo vašu dlaň, a potom zmyte).

V prípade červeného rúžu niektorí štylisti odporúčajú, iní zase neodporúčajú použitie ceruzky na pery. Namietajú preto, lebo sa vám môže stať, že ak nemáte dostatočnú prax, ceruzka môže byť príliš intenzívna alebo čiary krivoľaké. V tomto prípade odporúčajú okolo pier zľahka naniesť podkladový krém pod make-up, aby sa červený rúž nerozpil. Ale myslím si, že ak máte pevnú ruku a dosť cviku, s trochou pozornosti to zvládnete aj s červenou ceruzkou.

No a keďže viem, že jeden obrázok nahradí tisíc slov, tu je výborné ilustračné video.Meno:
ODOSLAŤ
:)
SOCIÁLNE SIETE
KOMENTÁRE
vaše novinky zo sveta zábavy
sector logo
network
Stajl.sk 2021 / [email protected]